Куточок добрих справ як зробити для дітей. День доброти в дитячому саду. Підготовча група. Цілі створення та роботи куточків в дитячому саду: роль і значення куточків, основні завдання для всіх вікових груп

КВЕСТ ДОБРИХ СПРАВ в дитячому садку
Заняття у формі проведення пригодницької гри -квест (з виконанням задній) для дітей старшого дошкільного віку, Приурочене до Дня спонтанного проявуДОБРОТИ.

МЕТА:Узагальнювати уявлення дітей про доброту як про цінне як людини, розвивати соціальні почуття, взаємодопомога. Формувати дружні взаємини, усвідомленого ставлення до соціальних норм поведінки, розвивати навички співпраці, спілкування в повсякденному житті. Удосконалювати навички культурного спілкування з однолітками, слідуючи мовному етикету. Створити позитивний емоційний фон в дитячому колективі.
ЗАВДАННЯ:
освітні:розкрити сутність понять «добро» і «доброта», «добрі вчинки»;
мовні:активізувати словник дітей (добро, радість, щастя, турбота, увага);
Розвиваючі:розвивати у дітей логічне мислення, Уяву і увагу, прищепити інтерес до новій форміігрової діяльності (квест-гра).
виховні:формувати уявлення у дітей про доброту, виховувати добрі почуття до оточуючих людей, допомогти зрозуміти дітям, що всі потребують любові і доброзичливому ставленні.
ХІД ЗАНЯТТЯ
вихователь:
Не бійтеся дарувати зігріваючих слів,
І добрі робити справи!
Чим більше в вогонь ви покладете дров,
Тим більше візьмете тепла.

вихователь:Сьогодні у нас не простий день, ми з вами будемо виконувати добрі завдання. А ви знаєте, що таке «доброта»?
Відповіді дітей:це такі вчинки, це поведінка, це посмішки на обличчях.
вихователь:А що це за слово навпаки? Правильно «зло». А які злі діти бувають? А що вони роблять?
Відповіді дітей:б'ються, ламають іграшки, у них погана поведінка, Не слухаються ....
вихователь:А ким ви хочете бути? А для цього треба виконати завдання і пройти КВЕСТ - це пригодницька гра з завданнями. Ви хочете подорожувати? А які завдання ми дізнаємося з цього чарівного конверта.
1.Заданіе: "ПЕРЕДАЙ ДОБРЕ СЛОВО!"
«Доброго сонечко встало знову: доброго ранкуповинні ми сказати! »
вихователь:А хто знає прислів'я про доброту:

діти:
Добре слово лікує, зле калічить.
Добрі слова дорожче багатства.
За добрі справи добром платять.
Чи не одяг прикрашає людину, а його добрі справи.
Чи не хвалися сріблом, а хвалися добром.
Хто добро творить, тому бог відплатить.
2. ЗАВДАННЯ: "відгадати загадку"
Очищають повітря,
Створюють затишок,
На вікнах зеленіють,
Цілий рікцвітуть.
вихователь:Правильно, це квіти і ми з вами вирушимо в природний куточок робити добру справу - будемо доглядати за квітами.
Трудова діяльність в природному куточку.

3.ЗАДАНІЕ: "ПОДАРУНОК МАЛЮКАМ"
Нехай знають усі на світі, ми добрі всі діти, ми в садку живемо: граємо і малюємо, вважаємо і танцюємо, сміємося і співаємо. Ми весело живемо!
Подарунок для малюків «Сонечко»
4.ЗАДАНІЕ: "Загадка ВІДГАДАЙ - завдання виконується!"
Країну чудес відкриємо ми
І зустрінемося з героями
У рядках
На листочках,
Де станції на точках.
(Книга)
вихователь:Вірно, хлопці, це книга і зараз ми відправимося ... ..
Якщо хочеш розумним стати,
Потрібно багато книг читати.
Щоб знайти всі книги століття,
Приходь в ... Бібліотеку
вихователь:Правильно! Ми вирушимо виконувати добру справу в нашу дитячу бібліотеку!
вихователь:Ось завдання таке ми допоможемо підлікувати книги для малюків.

Ручна праця«Підклеїти сторінки книг»
бібліотекар:Я дякую за ваше добре діло і пропоную вам, познайомиться з новою книгою, але вона не проста.
вихователь:Спасибі, а в чому її загадковість?
бібліотекар:Тут зібрані добрі герої і злі, тільки вони перемішалися і треба їх розкласти по казках.
5.ЗАДАНІЕ: "Вгадай ДОБРИХ ГЕРОЇВ!"
Казка нам добро несе, той, хто знає - той зрозуміє!
Відгадай загадки
Лікує маленьких дітей,
Лікує пташок і звірів,
Крізь окуляри свої дивиться
Добрий доктор ... (Айболить)

дерев'яний хлопчик
Він шумить як барабан,
Улюбленець дорослих і дітей,
Всяких вигадник витівок,
Довгий ніс покаже спритно,
Замість носа НЕ морквина!
Хто ж це? (Буратіно)

людина немолода
Дуже з довгою бородою!
Ображає Буратіно,
Артемона і Мальвіну,
Знає хтось із вас
Хто ж це? (Карабас)

Я в ступі літаю - діток викрадаю
В хаті на курячій
Нозі проживаю,
Ніс гачком, очі сторч
Хто ж я? (Баба Яга)

Всі чекають його взимку,
Він і добрий, він не злий,
Бородою до очей заріс.
Червонощокий ... (Дід Мороз)

У казці сірим вродив,
Всі бояться - як вогню!
Всі звірятка розбіглися
У будиночок сховалися від мене!
Грізно раптом зубами клац ..
Злий, жахливий, сірий .... (Вовк)

Цих маленьких дітей
Вовк образив - з'їв, лиходій!
Лише один в живих залишився,
Вовкові в зуби не попався.
Мамі все він розповів,
братів всіх він показав
Хто сірі вони?
Якщо знаєш, назви! (Козлята)

Жив він у пташнику, боявся,
Що над ним індик сміявся,
Адже ніхто не знав, що він
Білим лебедем народжений. (Гидке каченя)

Це дівчинка працьовита,
Дуже добра і дуже красива,
Раптом на бал вона потрапила,
На сходинці туфельку втратила. (Попелюшка).
Молодці, хлопці і на загадки відповіли, і казки все знаєте!
вихователь:Пропоную трохи розім'ятися.
Проводимо физминутку Е.Железновой

"Ну-ка за справу скоріше, робота піде веселіше,
Побачать дорослі зараз, як працює кожен з нас.
Пил ми всюди протираємо, ми навіть під стіл залазимо,
І тут протрём і там протрём, ще під диваном знайдемо.
Дружно квіти поливаємо, і це ми не забуваємо:
Квітка один, квітка другий поллємо ми прохолодною водою.
Пол підмітати обожнюємо і два рази в день підмітаємо,
Метём, метём, метём, метём, ні крапельки не втомлюємося.
Мама сказала: «Посуд мити я без допомоги буду,
Ось так, ось так, ось так, ось так, чекаю не дочекаюся я ніяк ».

6.ЗАДАНІЕ: "Допоможи двірників"
Трудова діяльність на вулиці
Добрим бути зовсім, зовсім непросто,
Чи не залежить доброта від росту,
Чи не залежить доброта від кольору.
Доброта НЕ пряник, чи не цукерка.
Доброта з роками не старіє,
Доброта від холоду зігріє,
Треба тільки добрим бути
І в біді один одного не забути.
Якщо доброта, як сонце, світить,
Радіють дорослі і діти.

7.ЗАДАНІЕ: "КОЛАЖ ДОБРИХ СПРАВ".
вихователь:Все, що ми сьогодні робили, ми оформимо в «Колаж добрих справ» і отримаємо ось такі медалі доброти за участь в грі!

вихователь:
Доброта потрібна всім людям,
Нехай побільше добрих буде.
Кажуть недарма при зустрічі
«Добрий день» і «Добрий вечір».
І не дарма ж є у нас
Побажання «В добрий час».
Доброта - вона одвіку
Прикраса людини ...

Ірина Погорєлова

Дитина дивиться на світ широко відкритими очима, осягає його, вчиться бачити, чути, відчувати, розуміти. І дорослі, повинні бути помічниками малюкам в цьому. Ми прагнемо зробити так, щоб кожен день перебування дітей в дитячому садку став схожим на добру казку. Діти дуже сприйнятливі до навколишнього, тому вся обстановка в групімає велике виховне значення.

З метою сформувати у дітей уявлення про моральні норми відносин з оточуючими; розвивати дружні, доброзичливівідносини в колективі, комунікативні навички; закріплювати ввічливі слова, виховувати культуру спілкування, чуйність, чуйність, співпереживання, в групі пройшов«День ввічливості». Діти не грубили, один одному. Ніхто з хлопців не залишився в стороні. Все з величезним задоволенням вживали в своїй промові «Чарівні» слова: "Будь ласка!", "Спасибі!", "Будьте так добрі! "У цей день дорослі та діти дякували один одному за все хороші вчинки, адже слова подяки дарують радість людям і впевненість в своїх силах. Але один день гри в ввічливість - це, звичайно ж, дуже мало. Щоб життя було красивою, а спілкування цікавим, треба щодня дотримуватися правил ввічливості. Тому в кінці дня в групі був оформлений«Квітка важливих слів». красиві висловлюванняпро ввічливість стали прекрасним завершенням дня і нагадуванням правил, які необхідно щодня застосовувати по відношенню до вихователів, батьків, однолітків, оточуючим людям, в громадських місцях.

І ми з Санджіевой Надією Патіховной ( http: //www.сайт/users/nadiya1966) Вирішили продовжити цю актуальну тему оформленням тематичного куточка в групі« Завжди йди дорогою добра» . Так 17 лютого з'явилась стінгазета « Доброта - це ...» з висловлюваннями дітей про те, як вони розуміють, що таке доброта, присвячена Дню доброти.

А після циклу занять і бесід про дружбу в куточку виросло«Дерево дружби». Адже дружні відносини необхідні як повітря кожної дитини. Спілкуючись з однолітком, він спілкується з одним на рівних, чого неможливо з батьками та іншими дорослими. Психологи стверджують, що навчити дитину дружити не можна, а ось порадити малюкові пропонувати допомогу і піклуватися про інших можна. Дитина повинна вміти знайомитися і підтримувати розмову, вирішувати конфліктні ситуаціїмирним шляхом.


Сподіваюся, цей тематичний куточок, Як та маленька крапля, що камінь точить, послужить справі добра і милосердя. нехай добротаі ввічливість панує в серцях наших дітей!

Публікації по темі:

Гра-подорож «Дорогою добра» за твором Г. Х. Андерсена «Гидке каченя» в підготовчій групіАвтор конспекту: Золотарьова Наталія Вікторівна Завдання в інтеграції освітніх областей: Соціально комунікативний розвиток: Сприяти.

Інтегрована безпосередньо-освітня діяльність «Дорогою добра» в підготовчій групіМета: Сприяти розвитку у дітей уявлень про добро, як моральної цінності. Завдання: Розвиваючі - розвивати пізнавальний інтерес ,.

Підсумковий захід у підготовчій групі «Дорогою добра»Мета: закріпити уявлення дітей про добро і зло; формування позитивних моральних якостей доброзичливості, ввічливості, поваги.

Конспект інтегрованого заняття з соціально-комунікативного розвитку «Дорогою добра» в підготовчій групіОсвітня область: соціально - комунікативний розвиток Розділ: соціалізація, розвиток спілкування, моральне вихованняМета: засвоєння.

Конспект заняття з розвитку мовлення у підготовчій групі «Дорогою добра»Конспект заняття з розвитку мовлення у підготовчій групі «Дорогою добра» Мета: виховання доброти, людяності й уважного ставлення.

НСД «Дорогою добра»Звучить пісенька про дружбу. Восп: -Хлопці, про що ця пісенька? А що таке дружба (відповіді дітей) -Вчинення вірно. А кого можна назвати одним ?.

Відкрите заняття «Дорогою добра» (середня група)Мета: сприяти розвитку комунікативних умінь, доброти і взаєморозуміння в сім'ях дошкільнят, згуртуванню колективу батьків вихованців ;.

Що таке добрі справи? Це вчинки, які людина скоїла не заради своєї вигоди, а для того, щоб допомогти комусь або зробити приємне. Про добрі справинарод склав безліч прислів'їв і приказок: "Життя дане на добрі справи", "Добра справа піснею дзвеніло", "Добра справа два століття живе" і багато інших. Які ж добрі справи під силу дитині? Та дуже багато!

Іноді в школі, як правило це 1, 2, 3, 4 класи, по російській мові або літературі задають домашнє завдання написати список добрих справ на будь-якої день або тиждень. Завдання не складне, але потрібно подумати, а ми вам з цим допоможемо. І цур, всі добрі справи зі списку виконати по чесному!

Приклади добрих справ: зняти кішку з дерева, допомогти знайомій жінці похилого віку донести сумку до будинку, погодувати бездомну тварину, прибрати в сміттєвий бак кинуту кимось папірець, посадити квіти у дворі, стерти зі стіни нецензурну напис, допомогти комусь вийти з транспорту (або увійти). Будьте уважні до людей. Пропустіть когось без черги (старого; матусю з дитиною; кого-то, хто дуже поспішає ...) Завжди допомагайте матусі, якій важко спустити по сходах коляску; дідові старому, який читає склад продукту і нічого не бачить. Але добрі справи - це не тільки ті, які здійснюються заради незнайомих людейабо тварин. Вдома дитина теж може зробити безліч добрих справ.

Список добрих справ на день

  1. Помив підлогу в коридорі.
  2. Зробив прибирання в залі.
  3. Допоміг мамі вимити посуд.
  4. Полив квіти.
  5. Виніс сміття.
  6. Сходив в магазин за молоком.
  7. Допоміг бабусі на дачі.
  8. Брав участь з батьками в суботнику у дворі.
  9. Погодував бездомних кішок.
  10. Зібрав сміття на вулиці всюди, де йшов.

Список добрих справ на тиждень

  1. Допомогти мамі з генеральним прибиранням в квартирі.
  2. Зробити годівницю для птахів.
  3. Погодувати бездомних кішок.
  4. Віддати свої старі іграшки дітям до дитячого будинку.
  5. Допомогти сусідці-бабусі винести сміття.
  6. Помити у дворі забруднені лавки і гойдалки. (Взимку - зробити гірку зі снігу для малюків.)
  7. Посадити квіти у дворі перед будинком (полити, прополоти).

А ще можуть бути невеликі і начебто не помітні на перший погляд добрі справи, які комусь можуть підняти настрій:

  • Розсмішити когось
  • Зателефонувати знайомому або родичу, з яким давно не спілкувався
  • Зробити за кого-то в сім'ї роботу по дому
  • Зробити сюрприз своїми руками (листівку, закладку)
  • Написати комусь записочку з добрими словами
  • Посміхатися всім, кого зустрічаєш
  • Вітатися з усіма, навіть незнайомими
  • Сказати рідним, як сильно їх любиш
  • Бути добрішими до тих, хто не дуже подобається
  • Запропонувати допомогу тому, хто її потребує
  • Зробити комусь комплімент

Шановні батьки !!!

Діти та вихователі групи №5 «Зірочки»

дякує Вам за надану допомогу

в підготовки групи і ділянки до нового 2016 -2017 навчального року.

Родині Сахіпова мама Регіна вона у нас надрукувати майстер, роздрукувати

Родині Яруллін мама Тетяна за надану

допомога в групі (роздруківка)

Шановні і дорогі мами і тата!

Ми, від імені групи «Зірочки», хочемо подякувати вам за те,

що ви довірили нам виховання своїх дітей.

Величезне спасибі вам за допомогу в організації розвиваючого середовища в групі,

в розширенні ігрової зони, за співпрацю у створенні комфорту і затишку

для наших дітей в дитячому садку.


Дякую Вам за добрі справи,


Нехай повернеться в життя до Вас, як відлуння,
Добром глибоким справ всіх Ваших суть,
Здоров'я Вам і багато-багато сміху,
Нехай легкий буде у Вашому житті шлях!

Дякуємо сім'ю

Бобкова за поповнення нашої ігрової зони

(Ляльки, машинки, книги і т.д.)

Дякую за килим.

Наші Діти дуже вам вдячні!

Дякую Вам за допомогу багаторазово,
Дякую Вам за добрі справи,
Нам Вам сказати без пам'яті приємно
Величезною подяки слова!

батьківському комітетудитячого садка в особі Мєшкової Регіні висловлюємо величезну подяку за допомогу по благоустрою групи.

Подяка батькам

СемьеБояхмадових, Єрмакових

Як вихователю мені дуже приємно, що батьки дітей, які відвідують нашу групу, є прекрасними душевними людьми. Наші шановні батьки проявили чуйність і старання в оформленні нашого ділянки: привезли будиночок і героїв з казки «Теремок», стіл для малювання, ліплення для ігор.

«Архітектура дитячих садків» - Створення великої загальної багатофункціональної зали, яка об'єднує всі групи. Далянь. Екологічна архітектура. Іркутськ, 1868 року, архітектор Г.В. Розен. Будинок товариства Сетельмент. Дитячий садок в Нейфельд дер Лейта, Австрія. Міський універсальний дитячий сад імені О.Н. Кельїн на Великий Царицинської (1910-1911).

«Адаптація дитини в дитячому саду» - Важливі дрібниці. Фази процесу адаптації: Умови успішної адаптації: Спробуйте заздалегідь придумати і відрепетирувати кілька різних способівпрощання вранці. Наприклад, повітряний поцілунок, міцне рукостискання, погладжування по спинці і ін. Адаптація. За ступенем тяжкості гострої фази адаптація ділиться на: Що таке адаптація?

«Дитячий сад майбутнього» - Від фіолетового тераси починаються повітряні гірки зі спеціальним транспортним пристроєм. Всі тварини дуже люблять дітей. Машина часу служить для переміщення в часі і в просторі. Інноваційний дитячий сад майбутнього (очима дітей). Зоопарк - невід'ємний атрибут садка майбутнього. В основному, потрібна, щоб стрибати і «освіжатися» в спекотні дні.

«Квітники» - Клумби вносять в територію родзинку. Просто і оригінально. Лавка - клумба. Круглі клумби на ділянці дитячого садка. «Тлумачний словник» Ожегова дає таке визначення:: Клумба «Солодка парочка». Є у нас і така клумба. Що таке Квітник? муніципальне дошкільний освітня установадитячий сад комбінованого виду №12 м Сердобск.

«Дитячий сад і сім'я» - організація харчування в СДС. Основні принципи реалізації програми «СІМ-Я». Мережеве взаємодія в рамках ресурсного центру. Потім підбираються, розробляються програми, індивідуальні планироботи. Історичний екскурс. завдання проектної діяльності: Перспектива розвитку проекту. Програма виховання і навчання дітей в СДС.

«Адаптація в ДОУ» - Адаптація дитини до дитячого садка. Заключний етап. Поради для батьків. Реакції організму дитини. Етапи розвитку адаптації. Шлях до успіху. Фактори, що впливають на адаптацію. Підготовчий до адаптації етап. Адаптація - процес входження і пристосування дитини. Основний етап.

Читайте також: