План конспект уроку. Тема: "Квіти в техніці орігамі". Заняття з орігамі "Квіти" план-конспект заняття з конструювання, ручної праці (підготовча група) на тему Хід заняття в старшій групі дитячого садка

Заняття гуртка «Орігамі»

Тема: «Квіти»

мета:

  • Навчання дітей виготовлення квітів в техніці орігамі.

завдання:

1.Визвать інтерес у дітей майструвати квіти з кольорового паперу в техніці орігамі.

2.Совершенствовать тактильне сприйняття, спритність, акуратність, терпіння.

3.Іспользовать кошти для розвитку окоміру, дрібної моторики рук, мови дітей.

4.Воспітивать прагнення доводити розпочату справу до кінця; любов і дбайливе ставлення до квітів.

5 .Побуждать дітей створювати ігрове і інтер'єрне простір.

матеріал: Картинки квітів тюльпанів, паперові квадрати 6х6 см червоного і жовтого кольору, Один квадрат зеленого кольору 10х10, клей, пензлики, серветки, велике коло з паперу - «клумба», мультимедійна презентація, технологічні карти.

Хід освітньої діяльності.

  1. Частина Організаційна.

Звучить Японська музика

В. Ми потрапили в чудову країну, в якій зі звичайного паперу можна зробити цікаві вироби. Давайте наших гостей запросимо в цю дивовижну країну. Нехай вони разом з нами побачать які чудеса в ній відбуваються.

Вихователь задає дітям питання:

  • Ви здогадалися, в яку країну ми потрапили?
  • Що таке орігамі?
  • Родина орігамі?
  • Які ви знаєте базові форми, прийняті в орігамі? (Показ технологічних схем)
  1. Частина мотиваційно продуктивна.

В. Діти я хочу розповісти вам одну легенду.

1.Сказка-легенда про Тюльпані.

Коли - то, давним-давно в одній маленькій країні жив-був ДРАКОН. Але це був не злющий, кровожерливий дракон-Чудовисько, а добрий, веселий і ніжний Дракон. І, знаєте, що він любив понад усе на світі? ВІН ЛЮБИВ КВІТИ! Він щодня доглядав за ними, поливав їх, розмовляв з ними, оберігав їх за допомогою своїх величезних крил і від спекотного сонця, і від холодного вітру і від сильного дощу.

Це була найкрасивіша країна на світі! Тут росли прекрасні квіти і радували Дракона своїм ароматом і ніжністю. Тут літали величезні, дуже ошатні метелики, і текли чисті дзвінкі струмки. Тут завжди було сонячно і тепло, тому що велика добре серце Дракона зігрівало країну своєю любов'ю.

Але ось, одного разу, на цю країну напали страшні чудовиська. Вони вирішили все знищити і розтоптати. Вони були впевнені, що легко впораються з цим, адже Дракон був один, а їх багато.

Але наш Дракон їх не злякався, він розгорнув свої величезні могутні крила і вкрив ними свою країну від ворогів. Чудовиська налітали на нього знову і знову. Вони кусали його, били, мучили й мучили. Кров капала з його ран, але Дракон все терпів. Він був такий добрий, що навіть зовсім не вмів ні битися, ні кусатися.

І тоді одна зовсім маленька пташка, яка теж дуже любила свою країну і свого Дракона, зуміла непомітно полетіти від страшних чудовиськ. Вона полетіла в країну могутньою доброї Феї. Тільки вона могла впоратися з ними.

Добра Фея відразу ж примчала на допомогу Дракону, прогнала розбійників далеко-далеко від цієї маленької дивної країни і підлікувала рани нашого хороброго і доброго Дракона.

Але найдивніше було те, що краплі крові Дракона, що впали на землю, на інший день перетворилися в прекрасні квіти, які люди потім назвали тюльпанів.

(Вся казка показується слайдами)

2. Мотивація.

(Вихователь показує дітям картину, з тюльпанами, виконаними в техніці орігамі)

В. Хлопці, хочете навчитися робити квіти для прикраси нашої групи? Гарні квітиможна змайструвати з паперу. Майстри орігамі придумали безліч способів складання квітів з паперу. Давайте і ми спробуємо зробити тюльпан.

В. Якого кольору ви бачили тюльпани?

Д. Червоні, жовті, білі ...

3. Физминутку.

В. Хлопці, а зараз ми з вами відпочинемо.

Музична гра: «Квіточка».

Хід гри: Зараз ми все з вами перетворимося в квіти. Як багато тут красивих квітів!

Спав квітка і раптом прокинувся,

Більше спати не захотів.

Ворухнувся, потягнувся,

Злетів вгору і полетів.

Сонце вранці лише прокинеться,

Лише пробудяться квіти,

Метелик кружляє і в'ється

Немов фея краси.

4. Технологія виготовлення тюльпана в техніці орігамі.

Вихователь показує, як зробити тюльпан. А пелюстка робиться з базової форми «Повітряний змій» (разом з дітьми розібрати послідовність виготовлення пелюстки).

В. Пропоную спробувати зробити тюльпан, я знаю, у вас обов'язково вийде. Якого кольору будуть тюльпани? (Діти вибирають квадрат паперу для тюльпана, того кольору, який їм подобається)

Д (відповіді дітей)

Технологія виготовлення паперового квітки.

Педагог показує і пояснює технологію виготовлення тюльпана:

  1. Складіть подвійний трикутник. Поверніть заготівлю вершиною вниз.
  2. Кути верхнього шару загніть до центральної лінії.
  3. Зігніть кути назад.
  4. Можна загнути кути вперед. Отримаємо ще один варіант тюльпана.
  5. А зараз ми зробимо стеблинка:Квадрат розташуйте ромбиком. Перегніть його по діагоналі. Від вершини верхнього до лінії перегину опустіть бічні сторони. У нас вийшла базова форма «Повітряний змій». Тепер зігніть базову форму навпіл. Стеблюк готовий.

Наш квітка готовий!

5.Продуктівная діяльність дітей.

Педагог виставляє технологічну карту «Тюльпан», радить дітям ще раз подивитися і переконатися в тому, що спосіб роботи зрозумілий.

(Самостійна робота дітей за технологічними картами, допомога вихователя дітям які не можуть виконати завдання).

В. Молодці! Які різні і гарні вийшли ми квіти! Ви справжні майстри орігамі! А зараз ми наші тюльпани посадимо в клумбу!

Діти приклеюють за серединку свою квітку і листочок на велике коло паперу (клумбу).

III частина Підсумок

Педагог цікавиться, як і де можна використовувати виготовлені квіти

(Подарувати другу на день народження, зробити приємне мамі, побажати їй щастя і здоров'я і т.д.)

Вихователь дарує дітям технологічні карти і нагадує, що вона допоможе дітям виготовити «тюльпан» самостійно.

Посадили ми квіти небувалої краси,

Всі квіточки різні: білі і червоні,

Жовті і сині - все квіти красиві

Який прекрасний кожен колір -

Краще нашої клумби немає!


Орігамі для старших дошкільнят. Майстер - клас з покроковим фотоі описом.

Майстер - клас орігамі «Польові квіти»

Музикін Таїсія, 5 років, вихованка МБДОУ «Дитячий садок комбінованого виду № 21», м Амурська, Хабаровського краю
керівник:Бородіна Оксана Вікторівна, вихователь МБДОУ «Дитячий садок комбінованого виду № 21», м Амурська, Хабаровського краю

Робота розрахованана дітей дошкільного віку 5-7 років, педагогів і батьків.
призначення:для подарунка, виставки, оформлення інтер'єру групової кімнати.

мета:виготовлення квітів в техніці орігамі.
завдання:
1. Вчити дітей складати квадрат по діагоналі для отримання базової фігури «трикутник», виконувати виріб поетапно, послідовно; продовжувати формувати практичні навички роботи з папером;
2. Розвивати дрібну моторику, Комбінаторні здібності, творчі і логічні здібності;
3. Виховувати терпіння, посидючість.

матеріали:
-папір червоного, жовтого, зеленого, синього кольору;
-кольоровий гофракартон для основи;
клей;
-лінійка;
-ножиці;
-простий олівець.


1. Для квітів нам необхідно відміряти і вирізати квадрати: червоного кольору зі сторонами 5 см, жовтого кольору зі сторонами 4 см, зеленого кольору зі сторонами 3 см.



2. Далі згинаємо їх по діагоналі так, щоб вийшли трикутники.


3. Нижні протилежні кути потрібно зігнути догори так, щоб вийшов внизу кут.



4. Тепер збираємо всю конструкцію таким чином.


5. Вийдуть ось такі квіти.


6. Для дзвіночків нам знадобляться квадрати зі сторонами 5 см, 4 см, 3 см, 2 см.


7. Згинаємо їх по діагоналі, щоб вийшов трикутник.


8. Далі згинаємо нижні кути так, щоб сторони поєдналися по центру.


9.Разворачіваем вийшла фігуру в вихідний трикутник і згинаємо кінчики кутів всередину.


10. Після чого знову згинаємо так, щоб сторони поєдналися. Вийде ось так.



11. Далі робимо чашолисток дзвіночка. Згинаємо квадрат зі сторонами 2 см по діагоналі, щоб вийшов трикутник, далі згинаємо нижні кути так, щоб сторони поєдналися по центру. 1 частина.
Вихователь: Хлопці, до нас в дитячий сад, з країни казок, прийшов лист. Пише нам Колобок. Ви хочете дізнатися, що в листі? Вихователь читає лист:
У казці одній трапилася біда!
Звірі зникли, розбрелися хто куди.
Допоможіть! Поверніть, звіряток в казку, я, Колобок, надіслав вам підказку »
Вихователь: Ви хочете допомогти звірам? А ви знаєте, в якій казці трапилася біда?
Діти: Ні!
Вихователь: Ми повинні це з'ясувати. Сьогодні ми з вами будемо, як детективи проводити розслідування: розгадувати загадки, думати, шукати. Давайте згадаємо російські народні казки, Де головні герої - тварини.
Вправа «Назви казку»
Діти: «Три ведмеді», «Маша і ведмідь», «Теремок», «Колобок», «Зимовье звірів».
Вихователь: Багато казок ви назвали, але незрозуміло в який з них трапилася біда? Нам необхідно потрапити в країну казок, і допоможе нам в цьому підказка, чарівна карта, яку надіслав Колобок.
Дістаємо з конверта картку, розглядаємо на столі.
Вихователь: Що ви бачите на карті? Діти: Цифри, картинки, дорогу. Діти називають цифри. Вихователь: З якої цифри почнемо пошук?
Оглядаються, шукають перший символ в групі.
«Чарівний камінь» і напис «Країна казок». Поруч напис і стрілки покажчики «направо», «наліво».
Вихователь: Це - чарівний камінь, який відкриває дорогу в країну казок. Якщо ми зробимо правильний вибір- потрапимо в країну казок. Слухайте уважно, що тут написано.
«Наліво підеш, все втратиш і сам пропадеш.
Направо підеш то, що шукаєш, знайдеш! »
2 частина.
Йдуть направо, знаходять другий символ. Скринька, на ньому цифра 2.
Вихователь: Це казковий скринька з загадками. Відкриємо його. Той, хто відгадає загадку, візьме картинку свого героя.
1. Маленький зріст,
Довгий хвіст.
Збирає крихти,
Ховається від кішки. (Мишка)
2. Взимку білий,
Влітку сірий.
Нікого не ображає,
А сам всіх боїться. (Заєць)
3. День і ніч по лісі нишпорить.
День і ніч видобуток шукає.
Ходить-бродить він мовчки.
Вуха сірі сторчма. (Вовк)
4. Хитра шахрайка,
Руда головка.
Пухнастий хвіст-краса,
Хто це? (Лисиця)
5. Хто в лісі глухому живе,
Незграбний, клишоногий.
Влітку їсть малину, мед,
А взимку смокче він лапу. (Ведмідь)
Вихователь: А тепер хлопці покладіть картинки на стіл. Як ви, думаєте з якої казки ці тварини?
Діти відповідають. «Колобок». «Теремок». (Якщо «Теремок», чому немає жаби)
Вихователь: Незрозуміло, в якій казці біда? Яка цифра на мапі наступна? Йдуть далі, знаходять цифру три і конверт із завданням від «Колобка».
Гра «Що зайве»
Чотири картинки з сюжетом казки «Колобок» і одна «Теремок».
Вихователь розкладає картинки на столі, розглядаємо з дітьми.
Вихователь: Знайдіть зайву картинку. Чому вона зайва? А тепер, ви скажете, в якій казці трапилася біда? Якось невпевнено ви говорите. Послухайте підказку:
Якось раз в лісі густому
Виріс будиночок під кущем.
Це що за диво-будинок?
Оселилися звірі в ньому.
Ради мишка і зайчик,
І лисичка, радий дзига.
Це казка (Теремок).
Ми визначили казку, в якій трапилася біда. Залишилася одна проблема, як повернути звірів в казку? Подивимося в карту Колобка. Цифра 4 - підказка-символ «Лісова майстерня». Діти оглядаються, знаходять «Лісову майстерню».
3 частина.
Вихователь: Це «Лісова майстерня». А майстри немає. Подивіться є заготовки «головки тварин», але немає тулуба. Ми будемо робити тулуб. Сідайте за столи. Приготуємо пальчики до роботи.
пальчикова гра
Десять пальців у мене, (показуємо пальці)
Скільки ж вмію я!
Якщо хочеш - покажу (пальці розкриті, повертаємо кисті, до себе, від себе)
І про це розповім.
Кулаки можу стискати, (стискаємо і разжимаем кулачки)
А потім їх відкривати,
Я можу переплести, (переплітаємо пальці, стискаємо руки разом)
А можу їх заховати, (заводимо за спину)
Політати можу пустити, (підняти вгору, згинати й розгинати кисті рук)
А потім і падати (вниз і потрясти кистями)
А потім покладу тихенько (складаємо руки на колінах човником, вкладаючи одну в іншу) На колінах, як кошеня.
Вихователь: Що лежить на столі? (Папір - за кольором тварин, клей)
Будемо складати фігурку тулуба за зразком майстра.

Орігамі. Вихователь Астраханцева Альбіна Михайлівна

- вчити дітей виготовлення квітів в техніці орігамі;

- розвивати окомір, дрібну моторику рук, мова дітей;

- виховувати прагнення доводити розпочату справу до кінця;

любов і дбайливе ставлення до квітів.

матеріал:

хід заняття

Читання вірша «Якщо я зірву квітку ...»

Якщо я зірву квітку,

Якщо ти зірвеш квітку,

Якщо разом я і ти,

Якщо ми зірвемо квіти,

Спорожніють всі галявини,

І не буде краси!

Вихователь: Хлопці, як ви думаєте, чи можна рвати квіти оберемками?

Діти: немає

Вихователь: Чому?

Діти: їм боляче; не можна, тому що вони зів'януть, а ми їх потім все одно викинемо ......

Вихователь: Діти, які квіти ви знаєте?

Діти: ромашка, троянда, чорнобривці, тюльпан ...

Вихователь: Хлопці, сьогодні ми з вами будемо робити троянди, адже красиву клумбу з трояндами можна змайструвати з паперу.

Майстри орігамі придумали безліч способів складання квітів з бумагі.І допоможе нам в цьому мама однієї дівчинки з нашої групи. Ви у мене теж все майстри, все вмієте. Давайте сьогодні ми зробимо ...

- Розу з паперу та чупа-чупс

- Як ви думаєте, якого кольору бувають троянди?

Діти: рожеві, білі, червоні ...

Мама дівчинки показує, як зробити троянду. А стеблинка робиться зі звичайної цукерки на паличці (чупа-чупс)

вихователь: (бере «чарівну паличку») А зараз, я вас перетворю в квіти. Скільки, багато красивих квітів.

Спав квітка і раптом прокинувся,

Більше спати не захотів.

Ворухнувся, потягнувся,

Злетів вгору і полетів.

Сонце вранці лише прокинеться,

Метелик кружляє і в'ється.

1,2,3 з квітки в дитини перетворися!

Вихователь: Пропоную спробувати зробити троянду самостійно, я знаю у вас обов'язково вийде.

Якого кольору будуть наші троянди? (Діти вибирають рожевий і білий кольори, ті які їм сподобалися).

Робота дітей.

майстер по ходу ще раз, дітям пояснює, як зробити троянду.

- Візьміть по квадрату потрібного вам кольору. Ображати акуратно куточки квадрата, розтягніть трохи серединку отриманого пелюстки, і прикладіть до нашого стеблинки (чупа-чупс), зафіксуйте нитками під колір пелюстки. продовжувати далі так же за принципом. Ось і вийшла прекрасна троянда!

Вихователь: Молодці! Які різні і гарні вийшли ми квіти! Ви справжні майстри орігамі! А зараз ми наші троянди посадимо в клумбу!

Діти злегка приклеюють за серединку свою квітку на велике коло паперу (клумба).

Аналіз дитячих робіт. Розкажи про свою квітку.

Посадили ми квіти небувалої краси,

Всі квіточки різні: білі і рожеві,

всі вони квіти красиві

Який прекрасний кожен колір -

Краще нашої клумби немає.

Конспект НСД по темі: «Гортензія квітка» (Орігамі)

старша група

мета: Закріплювати вміння складати аркуш паперу в різних напрямках.продовжувати розширювати кругозір дітей і їх словниковий склад; познайомити дітей з цікавою інформацією про квіти і чагарниках; прищеплювати любов до живої природи. Розвивати окомір. Виховувати посидючість, акуратність.Розвивати самостійність, художній смак, дрібну моторику рук.

матеріал: на кожну дитину: квадрат фіолетовою 8х8 - 6-8 шт., клей олівець.

Попередня робота:Читання творів, віршів про квіти, читання японських віршів про гортензії; малювання гортензії; вправи по обробці основних елементів складання; виконання нескладних виробів орігамі; знайомство з базовими формами орігамі.

Хід заняття:

По-ль: Хлопці, ви любите дарувати мамам квіти?

Діти відповідають.

По-ль: тоді я пропоную сьогодні зробити для мам незвичайні квіти, які потрапили в нашу країну з далекої і таємничої Японії:

Гортензії в саду цвітуть,
і заповнюють чарами простір.
Кулі кольорові там, і тут-
є в цьому святковість оздоблення.

Яке диво! Як вони неповторні!
Красуні пишні, як до ніби на балу.
Раптом сонця промінь скользнет грайливо,
побачивши цю красу.

Гортензії разнежатся від світла,
і посміхнуться неба в повний зріст.
А десь, над землею пройде комета,
в саду цвітуть гортензії ... є в цьому простота і лиск.

По-ль: Хлопці давайте розглянемо цей незвичайний чагарник (презентація ) І скажіть, яка вона?

Діти дають характеристику зовнішнього вигляду: Колір, форма і так далі.

Пальчикова гімнастика «Квіти»

Посадили в землю зернятко,( "Покладіть" в долоню дитини «зернятко»)

На небі виглянуло сонечко.

Світи, сонечко, світи!(Стискаємо кисті і по черзі разжимаем)

Рости, зернятко, рости!(Долоні з'єднати разом і піднімати руки вгору)

З'являються на стеблині листочки,(З'єднати долоні, пальці один за одним з'єднати з великим пальцем і одночасно на двох руках)

Розпускаються на стеблині квіточки,(Стискаємо кисті і по-черзі разжимаем).

По-ль : Хлопці, ми з вами розім'яли пальчики і тепер я пропоную зробити цей красивий квітка.

По-ль: Хлопці, беремо квадрат, кладемо його кольоровий стороною до себе, і складаємо з нього базову фігуру «подвійний квадрат», тільки кольорова сторона повинна бути всередині. Загінаем бічні сторони до середини.

Отгінаем верхні куточки назовні, отримуємопелюстки квітки . Проводимо пальцями. Сгінаем білий трикутник навпіл. Квітка готовий.

Аналогічно робимо і інші квіти.

По-ль : Хлопці вам сподобалося наше заняття? Навчилися складати квіти гортензії? На наступному занятті ми зробимо листочки для наших квітів і з'єднаємо їх в місці.

А на закінчення, я хочу розповісти вам легенду про гортензії:

«Посудина з водою» -дословно означає,
Вологолюбна, без води нудьгує.
Красива дуже, чудові суцвіття,
Парад квітів! Ну як тут не помітити.


Легенда є, історія така ...
Сиділа дівчина біля озера, мріючи,
Стосувалася пальцями води і посміхалася
І красотою тихою насолоджувалася.

Раптом в озері виникло відображення ...
І погляд наверх ... В очах стоїть хвилювання ...
Навпаки юнак стояв красивий дуже,
І серце відпускати його не хоче ...

Летіли дні, любов їх розквітала,
Надійно було з ним, захистом став він ...
Харчувалася їх любов'ю постійно,
Як корінь дерева, до води такий бажаний.

А принц порівняв її з голубкою білосніжною,
Що в серці залетіла ... Образ ніжний!
Туди потрапила і навіки там залишилася,
Але попереду ... розлука очікувалася.

Важким було це розставання,
Їй треба повертатися в край свій дальній ...
Прощалися ніжно, сліз і не приховували,
На місці сліз - кущі раптом виростали.

Гарний кущ розрісся, білосніжний,
Порівняємо з любов'ю: сильний, дуже ніжний ...
Гортензія назвали дуболістная,
І до цього дня росте! Помітний, дуже чистий ...

Читайте також: