Заняття на тему великий маленький. Конспект заняття з фемп у дитячому садку у другій молодшій групі. тема: «великий – маленький. Розгляд картини «Сонячна система»

Завдання:

1. Вчити визначати відносини предметів за кількістю: один, багато.

2. Сформувати уявлення розмір двох предметів: великий, маленький.

3. Дати уявлення про тимчасових відносинах: спочатку - потім.

Демонстраційний матеріал: 3 іграшки білки; ширма; іграшка ведмідь; шишки - велика та маленька; кошик.

Роздатковий матеріал: шишки

Хід заняття

Вихователь із дітьми стоять півколом.

Вихователь. Які ви, хлопці, сьогодні радісні. У вас гарний настрій? А це тому, що ви прийшли в дитячий садок і зустрілися тут зі своїми друзями та улюбленими іграшками. (Читає дітям вірш-лічилку з рухами.)

Дуже багато тут хлопців,

Всі вони ходять до дитячого садка. Діти йдуть дома.

Тут сідають за обід

І з'їдають багато котлет, Показують, як їдять ложкою.

А потім лягають спати. Кладають руки під щоку і заплющують очі.

Починаємо все знову.

Вихователь із дітьми повторює ще раз цей вірш, наголошуючи на слові «багато».

Подивіться, як багато нас. Тому нам весело і цікаво дитячому садку. (Прислухається). Діти, хтось плаче. Ходімо подивимося, хто це.

Діти знаходять білочку, яка плаче.

— Що ж ти, білко, плачеш?

Білочка. Як же мені не плакати, я ж сама. Вам добре вас багато.

Вихователь(Звертається до дітей). Діти, скільки нас? (Багато.) Так, білочка, у дитячому садку дітей багато.

- Діти, скільки білочок? (Одна.) Справді, білочка соваємо одна.

Вихователь закріплює поняття «багато» та «одна». Потім із-за ширми показує ще двох білочок.

Ось білочки-подружки

Прискакали з лісового узлісся.

Плакати білка перестала,

Їх тепер багато стало.

- Скільки стало білочок? (багато.)

- А скільки було білочок спочатку?

- Скільки стало потім?

Вихователь повторює ще раз слова спочатку, потім.

— Спочатку ми з вами посадимо білочок на полицю. Потім сядемо на стільці.

Діти прибирають іграшки на місце та сідають на стільці. Вихователь вносить іграшку ведмедя та шишки.

До білочок у гості Мишко прийшов,

Ведмедик сьогодні шишки знайшов.

Вихователь показує дітям дві шишки (велику та маленьку) та кладе їх на демонстраційний стіл.

Але не знає цей Ведмедик,

Де велика лежить шишка.

— Покажіть Мишкові велику шишку.

— Покажіть Мишкові маленьку шишку.

— Діти, Мишко каже вам спасибі і запрошує вас пограти з шишками, які він приніс у цьому кошику.

— Скільки у кошику шишок? (багато.)

— Візьміть по одній шишці.

- Скільки, Таня (Коля), у тебе шишок? (Одна)

Заняття закінчується, і діти граються з Мишком.

МКДОУ «Золотухинський дитячий садок комбінованого виду, другої категорії»

Конспект відкритого заняттяз математики

у другий молодшій групіна тему «Один – багато. Великий маленький"

Підготувала вихователь:

Кондратова Н.Є.

Цілі:Закріплювати знання про геометричних фігурах, відповідати на питання "скільки? "" словами один, багато, жодного.

Продовжувати формувати вміння складати групу з окремих предметів та виділяти із неї один предмет, закріплювати «великий – маленький».

Попередня робота:Вчити дітей звертати увагу на форму предметів при виконанні елементарних дій з іграшками та предметами повсякденному житті.

Розгляд одного і безлічі предметів.

Фізкультхвилинка «Зайчик стрибав, стрибав і втомився..»

Пальчикова гімнастика "Зайчик".

Гра "Знайди у групі предмет тієї ж форми".

Програмний зміст. Освітні завдання

Продовжувати вчити дітей вести діалог з вихователем: слухати та розуміти задане питання та зрозуміло відповідати на нього;

Закріплювати та узагальнювати знання дітей про кількість предметів (один, багато, жодного, великий – маленький);

Закріплювати вміння розрізняти та називати основні кольори: червоний, синій, жовтий, зелений

Розвиваючі завдання:

Розвивати слухову та зорову увагу, уяву.

Розвивати мовлення, спостережливість, розумову активність

Розширювати та активізувати словник дітей.

Розвивати логічне мислення.

Виховні завдання:

Виховувати бажання працювати;

Виховувати доброту та чуйність.

Обладнання та матеріали:

Демонстраційні: м'яка іграшкаЗайчик. Великий та маленький кубики. Велика та маленька коробка

Роздавальні: Великі та маленькі кубики за кількістю дітей. Тарілочки великі та маленькі по одній штуці на дитину. Кружочки синього, червоного, жовтого та зеленого кольорів на кожну дитину великого та маленького розміру.

Місце проведення: групова (на килимі та за столами)

Хід заняття

1. Введення у навчально-ігрову ситуацію

Вступ казкового герояЗайчика-Степашки.

Хлопці, до нас сьогодні прийде гість, я вам загадаю загадку, а ви відгадайте, хто ж він?

У нірці живе- моркву гризе

Від лисиці і від вовка - тікає вправно (хто це)

відповіді дітей (зайчик)

Правильно це зайчик, його звуть Степашка.

2. Основна частина.

1. Гра – завдання «Розклади кубики по коробках» (на килимі)

Вихователь:

Хлопці щось наш Степа сумний.

Чому ти такий сумний?

Діти, він каже, що в нього розсипалися дві коробки кубиків. І справді, подивіться скільки кубиків на нашому килимі. Давайте їх розглянемо:

Тимур, які кубики за величиною (більше та маленькі). Якого кольору є кубики?

Діти називають кольори (синій, жовтий, червоний, зелений)

Зайчик просить розкласти кубики по коробках: великі кубики у велику коробку, а маленькі - у маленьку коробку. Давайте допоможемо Зайчику. Візьміть кожен по одному кубику. Подивіться свої кубики. Покажіть великий кубик (показують). Покажіть маленький (показують).

На столі у вихователя демонстраційні кубики: великий та маленький. Вихователь перший розкладає по коробках, супроводжуючи дії промовою.

Подивіться, це якась коробка? (Велика).

А ця коробка яка? (маленька).

Хлопці, великий кубик, я покладу у велику коробку, а маленький у маленьку коробку (діти виконують завдання після пояснення вихователя, по одному підходять і складають кубики по коробках).

Ось ми й допомогли Зайчику: великі кубики склали у велику коробку, а маленькі у маленьку коробку. Зайчик задоволений, він усміхається.

Фізкультхвилинка«Зайчик стрибав, стрибав і втомився…»

2. Гра завдання «один і багато», Великий – маленький» (за столами)

На столі розкладені тарілочки. У кожної дитини своя порожня маленька тарілочка білого кольору та велика тарілочка з роздатковим матеріалом (кружечками синього, червоного, жовтого, зеленого кольору, великі та маленькі).

Вихователь: Діти, у вас на столі білі тарілочки. Якої вони форми (круглі), якого розміру? (маленькі). А ще перед вами тарілочки з фігурками, якого розміру тарілочки (великі), які фігурки в тарілочках? (кружечки), Якої форми кружечки? (великі та маленькі), якого вони кольору? (зелені, жовті, червоні, жовті). Скільки кружечків на тарілочці? (багато), а на маленькій тарілочці (жодного).

Зараз ви візьміть по одному маленькому кухлі червоного кольору і покладете на свою маленьку тарілочку. Скільки гуртків у вас стало на тарілочці (по одному), а скільки лишилося на великій тарілочці? (багато). Тепер зробіть так, щоб на тарілочці стало багато гуртків червоного кольору, а на тарілочці великого кольору жодного. Діти виконують завдання.

Скільки на великій тарілочці гуртків? (ні одного)

А на маленькій тарілочці (багато). Хлопці, подивіться, а у Зайчика в тарілочці скільки гуртків? (ні одного). Давайте, кожен із вас покладе до нього на тарілку по одному великому гуртку жовтого кольору.

Ангеліна, скільки ти будеш класти гуртків (один).

Оля, а ти скільки? (один).

Один, один, один, подивіться, скільки Зайчика зібрав у вас гуртків (багато).

Було жодного, а стало багато. Давайте цю тарілочку подаруємо Зайчик.

"Дякую, діти!" - каже вам Степашка.

Ось які ми з вами молодці допомогли зібрати великі та маленькі кубики Зайчику та розкладали кружечки (один, багато, жодного! Молодці!

А тепер, давайте зробимо пальчикову гімнастикуяка називається – «зайчик»:.

«Раз, два, три, чотири, п'ять, вийшли зайчики гуляти

Що нам робити, як нам бути,

Потрібно зайчиків ловити.

Раз, два, три, чотири, п'ять, ми знову гратимемо.

Зараз ми з вами пограємося у гру «Знайди в групі предмет тієї ж форми».

Діти, наше заняття дуже сподобалося зайчику Степакові, але йому настав час повертатися в ліс, давайте скажемо зайчику до побачення.

Олена Михайлівна Аржанова
Конспект заняття з ФЕМП у першій молодшій групі на тему «Великий – маленький»

Конспект заняття

з формування елементарних математичних уявлень

в першій молодшій групі

на тему« Великий маленький» .

Цілі:

Формувати вміння у дітей групуватипредмети різних величин (великий, маленький) шляхом додавання предмета до предмета. Розвивати практичні знання про величину предметів у співвідношенні великий маленький; елементи конструктивного мислення, вміння розуміти словесні вказівки дорослого, розвивати пам'ять, активний словниковий запас, дрібну моторикурук та зорового контролю.

Обладнання: стіл, 2 іграшки-зайці, що відрізняються величиною; 2 будиночки, 2 бантики, 2 м'ячі, 2 тарілки, 2 моркви - відповідні зайчикам за величиною; мильні бульбашки.

Хід заняття:

1. Вступна частина.

Хлопці, дивіться, хто це до нас у гості прийшов? Так, правильно це зайчик великийі сьогодні він у нас у гостях на заняття. Але він прийшов не один він із собою взяв маленького зайчика.

Хлопці, покажіть мені великого зайця. Покажіть мені маленького зайця. (Діти показують).

2. Основна частина.

Хлопці, гляньте, тут стоять будиночки. Вони живуть зайці. Це якийсь будиночок? (великий) . А цей? (маленький) .

Цей заєць який? (велика) великому) .

А це якийсь зайчик? (маленький) . Він житиме в якому будиночку? Покажіть. маленькому) .

А давайте, зайчикам подаруємо бантики. Ось у нас бантики великий та маленький. Це якийсь бантик за величиною? А цей який? (Відповіді дітей).

-Великий (великий) .

А маленькийбантик якому зайцю подаруємо? (маленькому) ; (Діти можуть показати).

Подивіться, які ошатні у нас стали зайці.

-Великий та маленькийзайці грали з м'ячами та втратили їх, а я їх знайшла, ось вони.

(показую великий та маленький м'ячі) .

Це великий та маленький м'ячі. Покажіть мені великий м'яч. Покажіть мені маленький м'яч.

-Великийм'яч якому собачці віддамо? (діти вказують на великого зайця) .

А маленькийм'яч якому зайцю віддамо? (Показують на маленького) .

Фізкультхвилинка.

А тепер, хлопці, станьте біля стільчиків. Бажаєте трохи пограти? Повторюйте за мною!

Ну ка,зайчик,поскачи,поскачи,

Лапкою, лапкою постучи, постучи.

Ти на траву впади, упади,

Полежи та відпочинь, відпочинь.

Відпочив, тепер вставай,

Стрибати знову починай!

Швидко до ялинки біжи

І скоріше назад скачи.

Зайцям сподобалося, як ви стрибали. Сідайте. Наші зайці - великий і маленький захотіли їсти. Давайте погодуємо їх.

Я зараз поставлю велику та маленьку тарілки. Це якась тарілка? (велика) . А ця? (маленька) .

-Велику (Показують на великого зайця) .

-Маленькутарілку поставимо якому зайцю? Покажіть. (Показують на маленького) .

Згадаймо, що люблять зайці? Правильно зайчики люблять морквину.

Почастуємо їх морквою. Це велика та маленька моркви. Це якась морква? (велика) . Якому зайцю ми дамо велику моркву? Покажіть.

А це яка? (маленька) .Якому зайцю дамо маленьку морквину? Покажіть.

Молодці.

3. Заключна частина.

Підсумок заняття.

Ось ми й нагодували великого та маленького зайця. Вони живуть у великому та маленькому будиночку, грають з великим та маленьким м'ячамиїдять велику і маленьку моркву з великої та маленької тарілки, подарували їм великий і маленький бантики. Вони принесли вам мильні бульки. Нехай зайчики подивляться, як ми з вами ловитимемо мильні бульбашки. Ви хочете мені показати великі та маленькі міхури? Молодці!

Публікації на тему:

Одного прекрасного вечора, ми з моїми дітьми грали в гру математичну великий маленький. Дітям було запропоновано 2 картинки з різними.

Конспект НОД з сенсорики у першій молодшій групі на тему: "Великий-маленький" Програмний зміст Тема: «Великий - маленький». Ціль:.

Конспект відкритого заняття з ФЕМП у другій групі раннього віку «Великий – маленький»Конспект відкритого заняття з формування елементарних математичних уявлень у другій групі раннього віку. Вихователь: Ларіна.

Конспект заняття з ФЕМП «Число і цифра 1. Великий, менший, маленький»Тема: «Число та цифра 1. Великий, менший, маленький. Вересень». Завдання: Освітні: Закріпити знання про число та цифру 1; -формувати.

Конспект заняття з математики у першій молодшій групі «Один, багато; великий маленький"Конспект заняття з математики у I молодшій групі. Підготувала: Єретіна О. А. Тема: «Один, багато; великий, маленький Мета: - Продовжувати вчити.

Конспект освітньої діяльностіпо сенсорного розвиткув 1 молодшій групі на тему «Великі та маленькі кубики»

Чернікова Діна Миколаївна, вихователь МБДОУ дитячий садок №1 д.Старе Мілкове, Тверська область, Конаківський район.
Опис матеріалу: Пропоную вам конспект освітньої діяльності для дітей 1 молодшої групи (2-3 років) із сенсорного розвитку на тему «Великі та маленькі кубики». Цей матеріал буде корисним вихователям молодшої групи. Це конспект пізнавального заняття, спрямованого на розуміння та використання у мовленні понять: великий, маленький, такий самий, однаковий за величиною.

Конспект освітньої діяльності з сенсорного розвитку в 1 молодшій групі

Тема «Великі та маленькі кубики»

Ціль: розуміти і використовувати у мові поняття: великий, маленький, такий самий, однаковий за величиною.
Завдання:
Навчальні:
- сортувати предмети двох різко різняться розмірів;
- вчити розуміти і використовувати у мові поняття: великий, маленький, такий самий, однаковий за величиною;
- закріпити поняття одне – багато.
Розвиваючі:
- Розвивати вміння порівнювати предмети за величиною методом зорового співвіднесення.
Виховні:
- Виховувати допитливість, пізнавальний інтерес, доброту.
Словникова робота: великий, маленький, такий самий, однаковий за величиною, один, багато.
Методичні прийоми: сюрпризний момент, проблемна ситуація, розгляд предметів, бесіда-діалог, продуктивна діяльність дітей, аналіз, підбиття підсумків.
Матеріал: іграшки – ведмідь, дві машини (велика, маленька); різнокольорові кубики, що різко відрізняються за розміром; велике та маленьке відерця.
ХІД ОД:
I.Вступна частина.
1. Сюрпризний момент.
Вихователь:Хлопці, до нас у гості хтось прийшов! Але щоб дізнатися, хто це, треба відгадати загадку:
"Косолапий і великий,
Спить у барлозі він узимку.
Любить шишки, любить мед,
Ну, хто ж назве?
Діти:Ведмідь.
ІІ. Основна частина.
1. Проблемна ситуація.
Вихователь:Правильно, хлопці, подивіться, а от і ведмедик, та тільки він не з порожніми лапами, він щось щастить у машині. Що це?
Діти:Кубики.
Вихователь:Правильно, тільки ось навіщо, давайте спитаємо?
(Діти запитують у ведмедя)
Ведмідь:Я хотів будиночок збудувати з кубиків для ведмежат: для великих ведмежат з великих кубиків, для маленьких з маленьких кубиків, але раптом прибігли зайченята і перемішали всі кубики, і я тепер не можу їх розібрати і мені так сумно.
Вихователь:Не сумуй, ведмедик, ми тобі допоможемо, правда, хлопці?
Відповіді дітей.
Вихователь:Ми розберемо кубики і допоможемо тобі, давай вези сюди свою вантажівку. А щоб тобі не було сумно пограйся з нами.
2. Фізкультхвилинка "Ведмежата".
Ведмежатів частіше жили,
Головою своєю крутили,
Ось так, ось так, ( Кругові рухиголовою вправо-вліво)
Головою своєю крутили.
Ведмежата мед шукали,
Дружно дерево гойдали,
Ось так, ось так, (Пружинні згинання та розгинання рук)
Дружно дерево гойдали.
Перевалку ходили (Кроки на місці, розгойдуючись з боку в бік)
І з річки воду пили.
Ось так, ось так, (Нахили вперед, руки внизу)
І з річки воду пили.
А потім вони танцювали, (Присядка. Стрибки на одній нозі)
До сонця лапи піднімали.
Ось так, ось так, (Руки вперед, вгору, убік, вниз)
До сонця лапи піднімали.
3. Почергове виконання завдання.
Вихователь:Хлопці, у мене є такі два відра. Покажіть мені велике цебро. Покажіть мені маленьке цебро.
(Діти показують).
Вихователь:У велике відро ми складатимемо великі кубики, а у маленьке відро маленькі кубики. Кожен візьміть по одному або по два кубики. Порівняйте маленький кубик із великим.
(Виховник використовує слова для порівняння: великий, маленький, такий самий, однаковий за величиною).
Вихователь:Поставте їх поряд, потім покладіть їх у потрібне відерце.
(Діти складають кубики у відерця відповідної величини).
Вихователь:Молодці, хлопці! Скільки кубиків вийшло у великому відерці?
Діти:Багато.
Вихователь:Скільки кубиків вийшло у маленькому відерці?
Діти:Багато.
Вихователь:Ну, як, ведмедик, впоралися ми із завданням?
Ведмідь:Спасибі, хлопці, за допомогу допомогли розкласти кубики.
ІІІ. Заключна частина.
Вихователь:Хлопці, ведмедика напевно ведмежата зачекалися, треба його проводити додому, тільки, як він пощастить кубики, вони знову можуть перемішатися.
Відповіді-припущення дітей.
Вихователь:Дивіться, хлопці, маю ще машину. Яка вона? Велика чи маленька?
Діти:Маленька.
Вихователь:Правильно, маленька, а які кубики ми покладемо туди?
Діти:Маленькі.
Вихователь:Правильно, дрібні. А у велику?
Діти:Великі.
Вихователь:Давайте допоможемо ведмедеві розкласти кубики по машинах.
(Діти розкладають кубики та прощаються з ведмедем).

Програмний зміст:

Дати дітям початкові уявлення про Сонячну систему.
Познайомити з уривком із казки «Маленький принц» Антуана де Сент-Екзюпері.
Словник: Сонячна система, астроном, планета, орбіта.
Продовжувати вчити дітей вирізати ножицями прямі розрізи на папері, складати з частин ціле зображення. Закріпити навички акуратного наклеювання.
Розвивати допитливість, загальну та дрібну моторику.
Виховувати інтерес до пізнання.

Обладнання:

Картинка із зображенням Сонячної системи, малюнок із зображенням Маленького принца, книга Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц».
Листи кольорового паперу, заготівлі деталей (волосся, комір, очі, рот, вуха, корона), підкладні листи, клей, пензлики, підставки для пензликів, серветки.

Хід заняття:

Сьогодні ми будемо з вами астрономами. А хто такі астрономи?

Астрономи,
Астрономи,
Як космічні гноми,
Тихо ночі безперервно
Зірки ставлять на облік,
Щоб упіймати далеке світло,
Звук, дотепер незнайомий.
У кого терпіння немає,
Не ходіть до астрономів!

Тож чим займаються астрономи? (Відповіді дітей). Вивчають зоряне небо.

Сьогодні ми з вами, як справжні астрономи, почнемо вивчення зоряного неба.

Розгляд картини «Сонячна система»

Це Сонячна система. Вона називається сонячною, тому що всі планети у цій системі обертаються навколо Сонця. Одні планети великі, інші маленькі, але Сонце більше за всіх планет разом узятих.
Давайте порахуємо, скільки планет обертається навколо Сонця. (Рахунок). У Сонячній системі дев'ять планет обертаються довкола величезного гарячого Сонця. Кожна планета обертається, отже крутиться, навколо Сонця своїм власним шляхом-доріжці - орбіті.

Світлом Сонця обігріті,
Тісно пов'язані з ним,
Мирно кружляють планети
По орбітах за своїми.

Ті планети, які розташовані близько до Сонця, дуже гарячі, а що далі від Сонця планета, то вона холодніша. Так що, на одних планетах неможливо жити через сильну спеку, що все спалює (показ на картинці та називання Меркурія та Венери), а на інших планетах – через лютий холод немає життя (показ та називання Марса, Юпітера, Сатурна, Урану) , Нептуна та Плутона).

І лише мила Земля
У всьому придатна для житла.
Так і летимо на кульці
Без крил та керма,
На нашій теплій кульці
На ім'я Земля.

А чому у своїх віршах поетеса Римма Алдоніна називає нашу планету кулькою? (Відповіді дітей). Тому що Земля має форму кулі.

Динамічна пауза «Подорож до зірок»

Дружно в ногу ми йдемо -
Ми йдемо на космодром.
(Ходьба на місці)

Ми схожі на шкарпетках
(Ходьба на шкарпетках)

А потім на п'ятах
(Ходьба на п'ятах)

Ось перевірили поставу
І звели лопатки.
(Звести лопатки)

Не позіхай на всі боки,
(Повороти убік)

Ти сьогодні – космонавт.
Починаємо тренування,
(Нахили вперед)

Щоб сильним стати та спритним.
Чекає на нас швидка ракета
(Присідають)

Для польоту на планету.
(Вистрибування)

Відлітаємо зараз.
(Кружляють)

Зірки в гості чекайте на нас.
(Махи руками над головою)

Ну, швидше, сміливіше, діти,
Відлітаємо на ракеті.
На шкарпетки піднімися,
А потім руки вниз.
(Випрямитись, руки вниз і в сторони)

У небі ясному сонці світить,
Космонавт летить у ракеті.
(Потягування, руки нагору, з'єднати долоні над головою).

А внизу ліси, поля –
Розстеляється земля.
(Низький нахил уперед, руки розвести убік).

Я хочу познайомити вас із уривком з однієї казки, яка називається «Маленький принц», а написав цю казку Антуан де Сент-Екзюпері. Головний геройцієї казки – Маленький Принц. (Показ зображення з його зображенням). Він летить від планети до планети і хоче дізнатися про все на світі. А його рідна планета дуже маленька – вся величиною з будинок. Адже крім таких великих планет, як наша Земля, а також Юпітер, Марс, Венера, існує ще багато інших, яким навіть імен не дали - такі вони маленькі, що їх і в телескоп важко розглянути. Коли астроном відкриває таку планету, він дає їй не ім'я, а номер.
Коли ви підростете, то обов'язково прочитайте казку «Маленький принц» всю, а зараз послухайте невеликий уривок з неї.

Читання уривка з восьмого розділу казки Антуана де Сент-Екзюпері «Маленький принц»

«На планеті маленького принца завжди росли прості, скромні квіти - вони мали мало пелюсток, вони займали мало місця і нікого не турбували. Вони розкривалися ранком у траві і надвечір в'янули. А цей проріс якось із зерна, занесеного невідомо звідки, і маленький принц не зводив очей з крихітного паростка, не схожого на решту паростків і билинок.
...
Кущик швидко перестав тягнутися вгору, і на ньому з'явився бутон.

Маленький принц ще ніколи не бачив таких величезних бутонів і передчував, що побачить диво. А невідома гостя, прихована в стінах своєї зеленої кімнатки, все готувалася, все чепурилася. Вона дбайливо підбирала фарби. Вона вбиралася неквапливо, один за одним приміряючи пелюстки. Вона не хотіла з'явитися на світ скуйовдженою, як якийсь мак. Вона хотіла здатися у всьому блиску своєї краси.
...
Таємничі приготування тривали щодня. І ось одного ранку, тільки-но зійшло сонце, пелюстки розкрилися. І красуня, яка стільки праць поклала, готуючись до цієї хвилини, сказала, позіхаючи:
- Ах, я ледве прокинулася... Прошу вибачити... Я ще зовсім розпатлана...
Маленький принц не міг стримати захоплення:
- Які ви прекрасні!
...
А вона незабаром помітила:
- Здається, настав час снідати. Будьте такі добрі, подбайте про мене...
Маленький принц дуже зніяковів, розшукав лійку і полив квітку ключовою водою».

Запитання:

Які квіти росли на планеті Маленького Принца раніше?
Як із невідомо звідки занесеного зерна з'явилася квітка?
Чи сподобалася квітка Маленькому Принцу? Чому ви так вирішили?
Як Маленький Принц подбав про квітку?

Пальчикова гімнастика «Квітка»

Підростає зернятко –
(стиснути долоню в кулак)

Потяглося до сонечка.
(Повільно розкрити долоню у вертикальному положенні)

З вітерцем воно грає,
Вітерець його хитає,
(Похитування долоні)

До землі низько притискає –
Але квітка не сумує.
(Притиснути долоню до столу, а потім випрямити у вертикальне положення)

На ньому бутончик виростає,
(Руки спрямовані вгору, долоні стикаються своїми основами та кінчиками пальців)

Пелюстки він розпускає.
(Пальці розводяться убік і вигинаються)

Вітерець ледве дихає.
(Подмухати на руки)

Пелюстки колише.
(Руху пальцями вперед-назад)

Аплікація «Маленький принц»

Діти наклеюють у намальовані очниці кола-очі, а також рот та вуха. Комір та волосся попередньо нарізають смужками (не до кінця) і наклеюють. Волосся можна закрутити і зверху наклеїти корону. Діти працюють під музичний супровід.

"Маленький принц"

Слова М. Добронравова, музика М. Тарівердієва.




Вітреним вечором змовкнуть крики птахів.
Зоряний я помічу світло з-під вій.
Тихо назустріч мені, тихо назустріч мені
Вийде довірливий маленький принц.

Найголовніше – казку не злякати,
Світу безкрайньому вікна відчинити.
Мчить мій вітрильник, мчить мій вітрильник,
Мчить мій вітрильник у казковий шлях.

Де ж ви, де ви, щастя острова?
Де узбережжя світла та добра?
Там, де з надіями, там, де з надіями
Найніжніші дружать слова.

У дитинстві залишені давні друзі,
Життя – це плавання у далекі краї.
Пісні прощальні, гавані дальні,
У житті кожного казка своя.

Хто тебе вигадав, зоряна країна?
Сниться мені давно, сниться мені вона.
Вийду я з дому, вийду я з дому
Прямо за пристанню б'ється хвиля.

Читайте також: