Розвага мій друг світлофор старша група. Розвага з правил дорожнього руху в дитячому садку для дітей старшої групи. Наш друг світлофор. Розвага для дітей старшого дошкільного віку

Калініна Світлана Володимирівна - Вихователь МДОУ «Дитячий сад №106» м.Саратов
Дата надходження роботи на конкурс: 05.05.2018г.

Розвага в групі по темі проекту «Світлофор наш друг»

Мета: формування навичок безпечної поведінки на дорогах.

завдання:

1. В ігровій формі закріплювати знання про правила дорожнього руху, Дорожніх знаках;

2. Сприяти розвитку обережності, обачності на дорогах.

3. Виховувати увагу, зосередженість, вміння застосовувати отримані знання в повсякденному житті.

4. Вчити дітей грати в колективі однолітків і вихователів.

5. Розвивати спритність, увагу, терпіння, зосередженість, прагнення до перемоги, вольові якості особистості.

6. Виховувати вміння слухати дорослого.

оформлення: зал прикрашений кульками зеленого, жовтого і червоного кольору, макетами дорожніх знаків, на підлозі попереду залу лежить панно - розмітка "пішохідний перехід".

Учасники: діти, провідний, інструктор з фізкультури, вихователь в ролі Незнайки.

Звучить музика, діти проходять в зал і будуються в шеренгу.

ведучий: Хлопці, сьогодні у нас незвичайне заняття, а про що, ви дізнаєтеся, отгадав загадку:

У нього очі великі

На всі боки дивляться,

Кажуть вони машинам:

"Пропустіть-ка хлопців!" (Світлофор).

ведучий: Зараз ми з вами будемо пішоходами (ходьба), будьте уважні при сигналі світлофора. А тепер ми шофери (біг), увагу на сигнал.

Діти стають в коло, виконання загальнорозвиваючих вправ (розминка) під веселу музику.

ОРУ «Веселі пішоходи»

1. «Пішохід прокинувся» І.П .: - ноги на ширині плечей, руки в сторони. 1-2 - підняти прямі руки вгору, подивитися на долоні, 3-4 - вихідне положення (6 разів).

2. «Побачив у вікно регулювальника» І.П .: - ноги на ширині плечей, права рука вгору, ліва рука вниз, 1-2 - міняємо положення рук: праву вперед - вниз, ліву вперед-вгору, 3-4 повторюємо рахунок 1-2 (6-8 разів).

3. «Чи немає машин?» І.П .: - ноги на ширині плечей, руки на поясе.1-2 - поворот вправо, руки в сторони, 3 4 - вихідне положення. Те ж вліво (по 3 рази).

4. «Крокуємо по переходу» І.П .: - ноги на ширині плечей, руки в внизу, 1 руки в сторони, 2-праву ногу зігнути в коліні, підняти вгору, бавовна під коліном, 3 - ногу опустити, руки в боку, 4 - вихідне положення.

5. «Де автобус?» І.П .: - основна стійка, руки вниз, 1 - стрибок, ноги нарізно, руки в сторони, 2 - вихідне положення, 3 - повторити рахунок 1, 4 - вихідне положення. Виконати 8-10 підскакувань, чергуючи їх з ходьбою.

Діти стоять у колі.

До зали забігає Незнайко.

ведучий: Здрастуй, Незнайка, куди поспішаєш?

Незнайка: Просто повз пробігав, музику раптом почув, а що ви тут робите?

ведучий: А у нас тут заняття з правил дорожнього руху - «Наш друг - світлофор». З жартом, піснею і в грі вивчаємо ПДР! Давай з нами!

Незнайка:

Я - Незнайко-шалунишка,

Знаменитий коротун.

Мені вчитися ні до чого.

Без навчання все зрозумію!

Незнайка йде, намагається перейти дорогу, де попало.

ведучий: А як же ти дорогу переходиш, не знаючи правил?

Незнайка: А я її перебігаю!

ведучий: Хлопці, а хіба так можна робити? Що за знак тут варто?

діти: "Пішохідний перехід"

дитина: Це знак такого роду:

Він на сторожі пішохода.

Переходь з нами разом Шалаєва Варя

Ти дорогу в цьому місці.

ведучий: Хлопці, що може трапитися з Незнайко? (Відповіді дітей)

Ну, що Незнайка, зрозумів, як це небезпечно?

Незнайка: Зрозумів, я теж хочу навчитися правилам дорожнього руху.

ведучий: А вчитися ми будемо за допомогою ігор. Для початку, Незнайка, відгадай загадку:

Як у інспектора ГИБДД називається «чарівна паличка», з допомогою якої він може зупиняти порушників правил дорожнього руху? Хлопці підкажіть. (Жезл)

Гра 1: "Чарівна паличка".

Правила гри: діти передають по колу жезл, називаючи будь-який транспорт.

Матеріали та обладнання: жезл.

Гра 2: "Дорожні знаки"

Матеріали та обладнання: 3 обруча, картинки дорожніх знаків: забороняють, що попереджають, знаки сервісу. Діти діляться на три команди (червоний, жовтий, зелений).

Правила гри: одній команді необхідно зібрати в свій обруч знаки попереджають, іншим - що забороняють і третім - знаки сервісу.

Потім перевіряється, чи правильно команди вибрали знаки. Діти повинні назвати їх відмінність і прочитати вірш про одне з них.

Дитина: «ЛІКАРНЯ»

Якщо потрібно вам лікуватися,

Знак підкаже, де лікарня. Каштанов Артем

Сто серйозних докторів,

Там вам скажуть: «Будь здоров»

Дитина: «пішохідний перехід»

На шляху хлопців - дорога,

Транспорт їздить швидко, багато.

Світлофора поруч немає,

Знак дорожній дасть раду.

Треба, трохи вперед пройти, Корогодін Альоша

Там, де «Зебра» на шляху.

"Пішохідний перехід" -

Можна рухатися вперед.

Дитина діти"

Це дуже важливий знак,

Він висить не просто так. Хохлова Варя

Будь уважніше, шофер!

Поруч садок, шкільний двір.

Дитина: «пішохідний перехід »

вказівні знаки

Інформацію дають.

Ось на блакитних квадратах

Люди вгору і вниз йдуть.

Це означає, під землею

Є підземний перехід

Він позбавить нас з тобою Івашків Микита

Від машин і від доріг.

Перехід для пішохода

Зеброю по землі біжить.

Якщо світло горить зелений,

Значить, шлях по ній відкрито.

загадки:

Скільки коліс у легкового автомобіля (4)

Скільки людей можуть їхати на одному велосипеді (1)

Хто ходить по тротуару? (Пішохід)

Скільки сигналів у пішохідного світлофора? (три)

На яку тварину схожий пішохідний перехід? (На зебру)

Як пішохід може потрапити в підземний перехід? (по сходах)

Які машини обладнані спеціальним звуковим і світловими сигналами (Швидка допомога, пожежна машина і міліцейська машина)

Що тримає в руці інспектор ГИБДД? (Жезл)

Пальчикова гра «Кораблик»

По річці пливе кораблик (роблять човник з долоньок)

Він пливе здалеку (підносять ліву руку до чола)

На кораблику чотири

Найхоробріших моряка (показують лівою рукою 4 пальчика)

У них вушка на маківці (підносять руки до вушках)

У них довгі хвости (піднімаю руки в сторони)

А лякають їх тільки кішки

Тільки кішки і коти (обидві руки вперед, перед грудьми зображуємо кігті)

Гра 3: «Шофери»

Матеріали та обладнання: 3 машини, конуси

Проводиться естафета на «машинах».

Правила гри:провести машину на мотузочці між конусами, не зачепивши їх.

ведуча: Незнайка, хлопці, скажіть, вам сподобалося наше сьогоднішнє заняття з правил дорожнього руху? Я хочу вам подарувати по кульці.

ведуча: Ми зробили сьогодні добру справу, навчили Незнайку за допомогою ігор Правил дорожнього руху. Незнайка, ти все зрозумів?

Незнайка: Обережно на дорозі!

Бережіть руки - ноги,

Дотримуйтесь правил дорожнього руху,

А інакше буде біда!

ведучий: А зараз нам пора повертатися в групу разом з кулями - друзями.

Бурлак Наталія Леонідівна
Посада: вихователь
Навчальний заклад: Мадоу р Нижньовартовська ДС №41 "Росинка"
Населений пункт: місто Нижньовартовськ
Найменування матеріалу: конспект
Тема: Розвага для дітей старшого дошкільного віку "Наш друг світлофор".
Дата публікації: 16.05.2016
розділ: дошкільна освіта

Розвага для дітей старшого дошкільного віку:

«Наш друг світлофор».

мета
: Вчити дітей правильно діяти в сформованих ситуаціях на вулиці, на дорозі. Закріпити словниковий запас дітей: - перехрестя; - пункт медичної допомоги; - пункт харчування; - двосторонній рух. Виховувати допитливість, розвивати інтерес до правил дорожнього руху.
попередня робота
: Заучування віршів, вивчення дорожніх знаків, загадування загадок, вирішення проблемних ситуацій.
персонаж
: Дорослий, виконуючий роль «Світлофора».
атрибути
: Розрізні картинки, керма, жезли, кола червоного, жовтого, Зеленого квітів, мішечки з піском, костюм «Світлофора».
Хід розваги:
Діти входять в музичний зал, сідають на стільчики.
ведучий
: Хлопці, ми живемо з вами в великому красивому місті, з зеленими широкими вулицями і проспектами. За ним рухається багато легкових і вантажних автомобілів, Їдуть автобуси. І всі вони дотримуються чіткі правила для водіїв машин і пішоходів. На вулиці не в кімнаті, Про те, хлопці, пам'ятайте! Перейти з одного боку вулиці на іншу не просто. А допомагає нам у цьому? ..

діти
: Світлофор! Стукіт у двері.
ведучий
: Хто ж до нас йде в гості?
Заходить «Світлофор».

«Світлофор»:
"Привіт, діти! Я дуже радий Вас бачити!"
ведучий
: На дорогах з давніх пір Є господар-світлофор. Він не дарма горить над нами Різнокольоровими вогнями.
«Світлофор»
: Скільки сигналів у мене?
діти:
три.
«Світлофор»:
назвіть їх. (Діти називають). Що означає червоний сигнал? Діти: червоний - найнебезпечніший. Червоне світло - проходу немає.
«Світлофор»:
а жовтий? Діти: жовтий - увага. Жовтий світло- попередження: Жди сигналу для руху.
«Світлофор»:
а зелений? Діти: побачив зелений світло- Проходь, перешкод немає.
«Світлофор» пропонує дітям пограти.

Гра: «Світлофор».
Грають дві команди. Ведучий піднімає зелений круг, хлопці потихеньку тупають ногами, ніби йдуть. Коли піднято жовтий коло, діти плещуть у долоні. Піднято червоний круг тиша.

«Світлофор» хвалить дітей.

ведучий:
Світлофор, наші діти і загадки вміють відгадувати.
Ведучий загадує загадки:
1. За смужках чорно-білим Пішохід крокує сміливо. Хто з вас, хлопці, знає-Знак про що попереджає? Дай машині тихий хід ...
("Пішохідний перехід").
2.Ей, водій, обережно! Їхати швидко неможливо, Знають люди все на свете- У цьому місці ходять
... ( «Діти»).
3. Що мені робити? Як мені бути? Потрібно терміново зателефонувати. Повинні знати і ти і он- У цьому місці
... ( «Телефон»).
4.У блакитному йду я колі, І зрозуміло всій окрузі, Якщо вдуматися трошки, - Пішохідна ...
( «Доріжка»).
5. Я не мив в дорозі рук, Поїв фрукти, овочі. Захворів і бачу пункт Медичної ...
( «Допомоги»).

6. Шлях не близький, на біду, Ти не взяв з собою їжу. Вас врятує від голодування, Знак дорожній: «Пункт ...
("Харчування").

Хвалимо дітей за відповіді
.
ведучий:
Світлофор, наші діти розумні, швидкі, спритні! Вони і змагання люблять. Змагання: 2 команди по 10 чоловік.
«Вантажівки».
(Діти оббігає стілець з мішечком на голові і з кермом в руках).
«Світлофор» хвалить дітей.

ведучий:
А зараз діти покажуть, як вони з частин зберуть дорожній знак. (Д. / І. «Збери дорожній знак»). Двоє дітей з різних груп.
«Світлофор»:
Діти, сьогодні ми багато грали. А на проїжджій частині можна грати? А де потрібно? (Відповіді дітей.).
«Світлофор»:
На проїжджій частині, діти, Не грайте в ігри ці. Бігати можна без оглядки, У дворі і на майданчику. А тепер я вас перевірю, І гру для вас затію. Я задам свої питання-Відповідати на них не просто.
Якщо чините згідно: «Правил дорожнього руху», то дружно

відповідайте:

«Це я, це я, це все мої друзі!». Якщо немає, мовчіть.

1.Кто з вас йде вперед, тільки там, де перехід? 2.Кто вперед біжить так скоро, що не бачить світлофора? 3.Знает хто, що світло зелений означає-шлях відкритий? 4.Знает хто, що червоне світло-це значить ходу немає? 5. Хто з вас у вагоні тісному, поступився бабусі місцем?
Після гри: «Світлофор»: молодці, хлопці!
Сподобалося мені у вас в гостях, але пора йти. До побачення, до нових щасливих зустрічей!
«Світлофор» йде.

ведучий:
Щоб жити не знаючи прикрощі, щоб бігати, плавати і літати. Ти повинен правила руху Завжди і всюди дотримуватися!

Фізкультурний дозвілля спільно з батьками для підготовчих груп «Світлофор наш друг!»

завдання:
- уточнити і розширити знання дітей про правила поведінки на дорозі, про необхідність виконувати їх для забезпечення охорони свого життя.
-актівізіровать батьків для закріплення елементарних правил поведінки на дорозі;
-створити гарний настрій від спільної фізичної активності спільно з батьками.
устаткування:
-стійки 4 шт .; дуги висота -50 см-2шт.; обручі за кількістю дітей; дорожні знаки, Світлофор, білі смужки 12 штук, вантажівки 2шт.

Хід дозвілля:

Діти під ритмічну музику двома командами заходять в спортивний зал і встають один напроти, друга, в руках у кожної дитини про одному прапорця (червоного, жовтого і зеленого кольору).
інструктор: Привіт хлопці! Сьогодні ми зібралися в фізкультурному залі, щоб перевірити ваші знання про правила дорожнього руху. Скоро ви підете до школи, і вам доведеться переходити дорогу самостійно. Хто головний помічником в цьому?
На дорогах з давніх-давен
Є господар - світлофор!
Перед вами всі кольори,
Вам представити їх пора.
Загорілося червоне світло.
Діти піднімають червоні прапорці.
Діти: Стій! Дороги немає.
інструктор: Жовтий очей твердить без слів.
Діти піднімають жовті прапорці.
діти: До переходу будь готовий!
інструктор:Ось зелене світло - вперед!
Діти піднімають прапорці зеленого кольору
діти: Шлях свободен- перехід!
інструктор: Ось, які ви молодці і тепер нам пора вирушати в країну, де править цар Світлофор! Країна ця, так і називається світлофора!
1-й дитина
Є у цього царя
Вам секрет відкрию відразу-
Три скарби, не дарма
Береже їх як зіницю ока.
2-й дитина
Три заповітні штучки,

Три чарівних огонька-
Червоний, жовтий і зелений,
А без них йому не можна.
інструктор: А щоб потрапити в чарівну країну, ми поїмо на машинах.
Проводиться рухлива гра «Машини» (під музику біжать, без музики зупиняються зберігаючи дистанцію).
Діти стають у дві команди навпроти один одного.
інструктор:
В країні світлофора
Сьогодні шум і суєта.
Діти та дорослі
Прийшли грати сюди.
Хто грає підкажи
Свою команду назви.
Діти називають команди і девіз:
«Светофорікі»
Наш будиночок-світлофор,
Ми - три рідні брати,
Ми світимо з давніх-давен
В дорозі всім хлопцям.
«Семафорікі»
У сніг і дощ,
У грозу і бурю
Я на вулиці чергую.
Якщо оком подмігну-
Немає проходу нікому.
інструктор: Команди один одного привітали, а тепер подивіться на пост дорожньої поліції, пост ГИБДД, де будуть відзначені порушення і оголошена похвала переможцям, які дотримуються правил дорожнього руху.
1 естафета «Сигнал Світлофора»
Гравці кожної з команд встають один за одним ланцюжком і кладуть руки на плечі попереду стоящему.Взрослий гравець витягує з мішечка м'ячики червоного, жовтого і зеленого кольорів .. Якщо жовтий-марширують, червоний -коштують, зелений виконують рух навколо стійок і назад. Перемагає команда швидше стала на місце і не втратила гравця.
Уже можна підбити підсумки
інструктор:А ось завдання посложнее- потрібно перейти дорогу, а світлофора немає, Що ви будете робити?
відповіді дітей
Молодці! Будемо шукати пішохідний перехід (показ знака) і зможемо його зробити самі.
2 естафета «Зебра»
У перших семи гравців в руках білі смужки, по команді перший гравець підбігає до стійки і викладає смужку, передає естафету наступному, коли все смужки викладені, інші діти пробігають по пішохідному переходу, остання дитина збирає смужки. Перемагає команда швидше за всіх закінчила естафету.
Підведення підсумків.
інструктор:
Місто, в якому
З тобою ми живемо,
Можна по праву
Порівняти з букварем.
Ось вона, АЗБУКА-
Над головою,
знаки розвішані
Уздовж бруківці.
Азбуку міста пам'ятай завжди,
Тоді не трапиться з тобою лихо.
3 естафета «Збери знаки»
В середині залу покладено великий обруч, в якому розташовуються знаки дорожнього руху. Одна команда повинна розташувати дозволяють знаки, а інші забороняють, близько стійок. В кінці естафети діти розповідають значення цих знаків.
Підведення підсумків.
інструктор: Подивіться, які у мене красиві машини, Сьогодні кожен з вас буде водієм і провезёт свою вантажівку по дорозі з перешкодами.
4 естафета «Вантажівки»
Потрібно провести вантажівка, змійкою, навколо стійки і повернутися в команду.
Перемагає команда, яка провезёт машину без аварій.
Підведення підсумків.
Поки пост ГИБДД підводить підсумки, я хочу запросити Вас подивитися нашу виставку малюнків з правил дорожнього руху.
Слово надається дорожньо - постової служби.
інструктор: На згадку про сьогоднішню подорож я хочу подарувати всім книжки про правила дорожнього руху. До побачення і будьте уважні на дорогах.
Діти під музику виходять із залу.

Державна бюджетна освітній заклад міста Москви середня загальноосвітня школа з поглибленим вивченням англійської мови №1375

Структурний підрозділ №5

Дозвілля в молодшій групі

«Наш друг - Світлофор»

Вихователі: Артюкова О.П.

м Москва 2014

Дане заняття допомагає дітям молодшого дошкільного віку краще засвоїти правила дорожнього руху, поведінки на вулиці, вчить дошкільнят, як правильно переходити дорогу. Діти засвоюють, що означають кольори світлофора. Гра "Светофорік", що проводиться в цьому занятті найбільш підходяща для дітей цього віку, тому що до 4 років діти вже добре засвоїли назви кольорів. Це дозволяє їм краще освоїти правила дорожнього руху пішоходів, регульованого світлофором. Форма подачі інформації у вигляді загадок. Віршів ще більше сприяє засвоєнню матеріалу. яскраві картинки і ляльки дозволяють привернути увагу малюків.

Освітні області: "Безпека", "Соціалізація", "Пізнання".

Цілі і завдання: Дати дітям знання про світлофор, його значенні, знайомити з правилами дорожнього руху, познайомити з дорожніми знаками, виховувати культуру поведінки на вулиці.

хід заняття

вихователь:

Хлопці, ми живемо у великому красивому місті з зеленими широкими вулицями і проспектами. За ним рухаються багато легкових і вантажних автомашин, їдуть тролейбуси, автобуси і ніхто нікому не заважає. Це тому що є чіткі і строгі правила для водіїв машин і пішоходів. Щоб зберегти своє здоров'я і життя, ми повинні строго дотримуватися встановлених правил дорожнього руху. А запам'ятати їх швидше нам допоможе наш сьогоднішній друг, який прийшов до нас в гості. А ось і він (стукає). Піду зустріну його, а ви сидите тихенько. Він дуже любить, коли хлопці ведуть себе добре (вихователь виходить, входить разом з іншим вихователем в костюмі світлофора)

світлофор: Привіт, хлопці!

Діти: Доброго дня!

світлофор:

Я ввічливий і строгий,

Я відомий на весь світ,

Я на вулиці широкої

Найголовніший командир!

Хто я?

Діти: Світлофор

світлофор: А навіщо я потрібен, хлопці?

діти: Щоб регулювати рух

світлофор: Подивіться, у мене є три сигналу вогника: зелений, жовтий і червоний. А хто мені може сказати, в якому порядку вони розташовані?

діти: Нагорі знаходиться червоне світло, посередині розташований жовтий, а в самому низу знаходиться зелене світло

світлофор: А зараз кожен з них сам про себе розповість

1 дитина:

Щоб тобі допомогти

Шлях пройти небезпечний.

Горить і день, і ніч,

Зелений, жовтий, червоний!

2 дитина:

Наш будиночок - світлофор.

Ми три рідні брати.

Ми світимо з давніх-давен

В дорозі всім хлопцям!

3 дитина:

Найсуворіший - червоний колір.

Якщо він горить:

Шлях для всіх закритий!

4 дитина:

Щоб спокійно перейшов ти,

Слухай наша порада:

Жди! Побачиш скоро жовтий,

В середині світло.

5 дитина:

А за ним зелене світло

Спалахне попереду,

Скаже він: «Перешкод немає,

Сміливо в дорогу йди! »

Вихователь: Давайте пограємо в гру «Світлофор». Будьте уважні.

показує:

Зелений - топайте ногами;

Жовтий - хлопайте руками;

Червоний - тиша.

(Проводиться гра).

вихователь: Давайте ще раз повторимо правило для тих, хто переходить дорогу. (Червоний - стій, жовтий - чекай, а зелений - проходь).

Гра збери макет світлофора.

Проводиться гра «Відповідай правильно».

питання:

Пішки по вулиці йде. Значить це (пішохід)

Якщо ти їдеш в автобусі, автомобілі, то ти (пасажир)

А машини літають?

У світлофора 8 очей? (Немає - 3 сигналу: червоний, жовтий, зелений)

А машини сплять в ліжках? (Немає, в гаражі, на автостоянці)

Як називається те місце, де люди очікують автобус (зупинка)

Як називається місце, яке включає в себе дороги, парки, житлові двори, ігрові майданчики (Вулиця)

Гра. Якщо ви вступаєте згідно з правилами дорожнього руху, то дружно відповідайте: «Це я, це я, це все мої друзі», а якщо немає - то мовчіть.

питання:

1. Хто з вас йде вперед

Тільки там де перехід?

2. Хто летить вперед так скоро,

Що не бачить світлофора?

3. Знає хто, що світло зелений

Чи означає, шлях відкритий.

А що жовте світло завжди

Про увагу каже?

4. Знає хто, що червоне світло

Це означає, ходу немає?

5. Хто з вас, йдучи додому,

Прямує по бруківці?

6 Хто з вас у вагоні тісному

поступився бабусі місцем?

Висновок.

світлофор: Хлопці які ви молодці, розумні, сміливі та дружні. Але мені пора повертатися на свою роботу, а то без мене машини і пішоходи не зможуть обходитися на дорозі. До нової зустрічі.

вихователь: Хлопці на цьому наше цікаве заняття підійшло до кінця.

На вулиці будьте уважні діти!

Твердо запам'ятайте правила ці,

Правила ці пам'ятай завжди.

Щоб не трапилося з вами біда!


муніципальне автономне дошкільний навчальний заклад

«Дитячий садок комбінованого виду №8»

м Сосновоборск.

Фізкультурний розвага «Наш друг - світлофор»

(Старший вік)

завдання:Закріплювати знання дітей про правила дорожнього руху, вміння грати в естафетні ігри.

Виховувати організованість, витримку, наполегливість.

Розвивати рухову активність, увагу, орієнтування в просторі.

устаткування:Краватки-хустки червоного, зеленого і жовтого кольору в рівних пропорціях на три підгрупи дітей; по 2 прапорця на кожну дитину; таблички з зображенням трамвая, тролейбуса, автобуса; картки із зображенням дорожніх знаків: «Житлова зона», «Лікарня», «Рух пішоходів заборонено», «Пішохідний перехід» в рівних пропорціях за кількістю дітей; дорожні знаки «Житлова зона», «Лікарня», «Рух пішоходів заборонено», «Пішохідний перехід»; обручі 3 штуки; дуги (м'який модуль) 3 штуки; площинні рулі - 3 штуки; стійки-обмежувачі - 12 штук; гімнастичні палиці за кількістю дітей; площинний світлофор; предмети (набивні мішечки, стрічки, масажні м'ячі і т.д.) червоного, жовтого і зеленого кольору, по 20-30 штук; обручі червоного, жовтого, зеленого кольору.

Хід дозвілля:

Перед входом в фізкультурний зал всім дітям пов'язує краватку-хустки трьох кольорів і лунають прапорці. Діти з прапорцями в руках входять в фізкультурний зал під музику, будуються в довільному порядку.

ведучий: Привіт, хлопці! Ми, люди, завжди виконуємо якусь роль. Ось ви прийшли в дитячий сад і стали - вихованцями. А в магазині ви хто? (Відповіді дітей) Правильно, покупці.

А на вулиці ким ви стаєте? (Відповіді дітей) Звичайно, пішоходами. І сьогодні в нашому дитячому садку відкривається школа пішохідних наук!

Будемо правила рухи

Виконувати без заперечень.

Нехай вам і нам щастить.

Стати грамотними пішоходами - ось наше завдання!

ОРУ з прапорцями

  • «Зміна положення рук»

І.П .: о.с. 1 руки вперед, 2 - руки вгору, 3 - руки в сторони, 4 в.п., 5 - права рука вгору, ліва рука в сторону, 6 в.п., 7 - ліва рука вгору, права рука в сторону, 8 - і.п.

Повторити 5-6 разів.

  • «Нахили в сторони»

І.П .: ноги на ширині плечей, руки в сторони. 1 - нахил тулуба вправо, 2 - в.п., 3 - нахил тулуба вліво, 4 - в.п. Повторити 8 разів.

  • «Присідання»

І.П .: о.с. 1 - глибокий присед, руки вперед, 2 - в.п. Повторити 8 разів.

  • «Нахили вперед»

І.П .: ноги на ширині плечей, руки вгору. 1 нахил тулуба вперед, руки вниз - назад, 2 в.п. Повторити 6-8 разів.

  • «Повороти»

І.П .: ноги разом, руки в сторони. 1 - поворот тулуба вправо, 2 в.п., 3 - поворот тулуба вліво, 4 - в.п. Повторити 8 разів.

  • «Випади»

І.П .: о.с. 1 - випад вперед правою ногою, руки вперед, махи вгору - вниз, 2 - в.п., 3 - випад вперед лівою ногою, руки вперед, махи вгору - вниз, 4 - в.п. Повторити 6-8 разів.

  • «Стрибки»

Стрибки ноги разом - ноги нарізно, руки через сторони - вгору, вниз. Повторити 10-12 разів.

ведучий: Хлопці, ми з вами живемо в місті. На наших вулицях багато транспорту. Щоб відчувати себе в безпеці потрібно якомога більше знати про транспорт і про те, як вести себе на проїжджій частині.

Рухлива гра «Транспорт»

мета:Розвивати швидкість реакції; вправляти в бігу в різних напрямках.

Інвентар:таблички з зображенням трамвая, тролейбуса, автобуса.

Під музику діти рухаються по майданчику в різних напрямках.

За сигналом (свистком) провідний показує табличку «Трамвай». Діти повинні вишикуватися в одну колону парами. Потім діти продовжують рухатися по майданчику в різних напрямках.

За сигналом (свистком) провідний показує табличку «Тролейбус». Діти повинні зупинитися і підняти руки вгору. Потім діти продовжують рухатися по майданчику в різних напрямках.

За сигналом (свистком) провідний показує табличку «Автобус». Діти повинні встати в пари обличчям один до одного і взятися за руки. Потім діти продовжують рухатися по майданчику в різних напрямках.

Гра-естафета «Автобус»

мета:Тренувати в бігу з виконанням завдань; розвивати координацію рухів.

Інвентар: обручі 3 штуки.

Навпаки своїх команд, на деякій відстані ( «Зупинка») по одному гравцеві ( «Водій») стають в обруч і піднімають його до рівня пояса. За сигналом гравці з обручем - «Автобусом» біжать до своєї колоні беруть в обруч одного гравця ( «Пасажир») і разом рухаються до «Зупинки». Там, гравці міняються ролями. «Водій» залишається на «Зупинки», «Пасажир» стає «Водієм». Гра продовжується до тих пір, поки всі грають не переправляться на «Зупинку».

ведучий: А ще дуже важливо бути уважним на дорозі і знати дорожні знаки.

Рухлива гра «Знайди свій знак»

мета:Розвивати увагу.

Інвентар: картки із зображенням дорожніх знаків: «Житлова зона», «Лікарня», «Рух пішоходів заборонено», «Пішохідний перехід» в рівних пропорціях за кількістю дітей; дорожні знаки «Житлова зона», «Лікарня», «Рух пішоходів заборонено», «Пішохідний перехід».

Дітям роздають картки із зображенням одного з дорожніх знаків: «Житлова зона», «Лікарня», «Рух пішоходів заборонено» або «Пішохідний перехід». У чотирьох дітей в руках великі дорожні знаки. Під музику діти рухаються в різних напрямках по майданчику, з зупинкою музичного супроводу діти зупиняються і піднімають великі дорожні знаки. Діти з картками в руках повинні підбігти до свого знаку і встати навколо нього.

Гра повторюється 2-3 рази.

ведучий: Наступна естафета, покаже хто найшвидший водій.

Естафета «автоперегони»

мета:Тренувати в бігу між предметами; розвивати швидкість, координацію рухів.

Інвентар: дуги (м'який модуль) 3 штуки, площинні рулі - 3 штуки,

Стійки-обмежувачі - 12 штук.

Три команди будуються на лінії старту в колони (за кольором своїх краваток-хусток).

У перших учасників в руках площинні керма. Дуги і стійки-обмежувачі 4 штуки розташовуються навпроти кожної колони, на відстані 1 м. один від одного.

За сигналом перші учасники пролазять під дугами і починають біг змійкою між стійками-обмежувачами. Повертаються в колону по прямій, і передають кермо наступному учаснику. Естафета закінчується, коли кермо повернеться до перших учасникам гри.

ведучий: Уявіть, мама попросила вас сходити в магазин за хлібом. Але по шляху вам потрібно перейти дорогу. Що ви робитимете? (Відповіді дітей) Абсолютно вірно, потрібно перейти по пішохідному переходу.

Гра-естафета «Побудуй пішохідний перехід»

Читайте також: