Абетка пдд правила дорожнього руху. App Store Азбука HD. Алфавіт та правила дорожнього руху. Мета: Закріпити знання дітей за правилами дорожнього руху та безпечної поведінки на дорогах

Наталія Любов Володимирівна, вихователь МДОУ №37 «Джерельце» м.Бугульма РТ

Ціль:

розширення знань про дорогу та правила поведінки на ній;

закріплення видів транспорту та дорожніх знаків,

формування основних правил під час роботи з комп'ютером,

виховувати усвідомлене ставлення до виконання правил поведінки та вулиці.

Матеріал: індивідуальні комп'ютери із завданнями, ігри з ПДР, дорожні знаки.

Словник: посвідчення водія, жезл.

Хід заняття

Приходить інспектор ДІБДР пропонує дітям пограти у гру «Питання та відповіді»

Діти погоджуються та налаштовуються на гру.

  1. З яких частин складається вулиця? (Дорога, тротуар)
  2. Де можна гуляти дітям? (у дворі)
  3. Як треба поводитися в автобусі? (Не кричати, тихо)
  4. Де люди чекають на транспорт? (на зупинці)
  5. Де можна перейти дорогу? (Світлофор, піш. перехід)
  6. Назви сигнали світлофора? (червоний. жовтий. зелений)
  7. На який сигнал можна перейти дорогу? (На зелений)А машини якою їдуть?
  8. З ким можна переходити дорогу? (З дорослими)
  9. Як називають людину керуючого машиною? (водій)
    Словникова робота:водійське посвідчення.
  10. Із чого складається машина? (кузов, кабіна, колеса)
  11. Де їздять машини, де ходять пішоходи? (по дорозі, тротуаром)
  12. Які бувають дорожні знаки? (забороняющ., попередж., знаки сервісу, інформ. вказівні, предписующ. знаки)

Гра «Дорожні знаки»

  1. Як треба оминати автобус? (Почекати, коли поїде)
  1. Назви види транспорту? (пасажирський, повітряний, морський, доземний, вантажний, гужовий, спеціальний і т. д.)

Гра «Чарівна паличка»

А як інспектор називає чарівну паличку. (жезл)

За допомогою якої він може зупинити порушника правил дорожнього руху.

Діти повторюють нове слово ЖЕЗЛ. Потім передають паличку та називають будь-який транспорт.

Тепер сідаємо за столи. Вітаємось з комп'ютером та виконуємо завдання.

1. Назви знак. (у всіх різні)

2. Визнач знак

3. Закресли зайвий знак.

4. Розподіл транспорт. (повітря, земля, вода)

5. Допоможи дітям дістатися школи.

Гімнастика для очей

Гра «Автомобілі»

Червоний – стоїмо, жовтий – крокуємо, зелений – поїхали.

А тепер заморочки із бочки. Відгадайте загадки.

Провести аналіз та подивитися фільм з ПДР.

Переперезав кам'яний ремінь

Сотні міст та сіл. (шосе)

Встаємо ми дуже рано

Адже наша турбота

Усіх відвозити працювати. (водій)

Щоб тебе я повіз

Мені не потрібен овес

Нагодуй мене бензином

На копитця дай гуму

І тоді піднявши пил

Побіжить (автомобіль)

Сам не бачить, а іншим указує.

(Дорожній вказівник)

Мчить вогненною стрілою

Мчить вдалину машина

І заллє пожежу будь-яку

Смілива дружина (Пожежна машина)

Я очима моргаю

Невтомно день і ніч.

Я машинам допомагаю

І тобі хочу допомогти. (Світлофор)

Що за диво – синій будинок,

Вікна світлі навколо,

Носить взуття з гуми,

А харчується бензином. (Автобус)

Підведення підсумків. Похвалити дітей за старання.

АЗБУКА МІСТА
Місто, в якому
З тобою ми живемо,
Можна по праву
Порівняти з букварем.

Абеткою вулиць,
Проспектів, доріг
Місто дає нам
Увесь час урок.

Ось вона, абетка,—
Над головою:
Знаки розвішані
Уздовж бруківки.

Абетку міста
Пам'ятай завжди,
Щоб не сталося
З тобою біда.
Я. Пішумов

МОЯ ВУЛИЦЯ
Тут на посту у будь-який час
Стоїть знайомий постовий,
Він керує відразу всіма,
Хтось перед ним на бруківці.

Ніхто на світі так не може
Одним рухом руки
Зупинити потік перехожих
І пропустити вантажівки.
С. Михалков

СВІТЛОФОР
Якщо світло засвітилося червоне,
Виходить, рухатися небезпечно.
Світло зелене каже:
«Проходьте, шлях відкритий!»
Жовте світло – попередження:
Жди сигналу для руху.
С. Михалков

КРОКА ОБЕРЕЖНО...
Рухом сповнене місто:
Біжуть машини до ряду.
Кольорові світлофори
І день та ніч горять.

Крокуючи обережно,
За вулицею стеж
І тільки там, де можна,
І тільки там, де можна,
І тільки там її переходь!

І там, де вдень трамваї
Поспішають з усіх боків,
Не можна ходити, позіхаючи!
Не можна рахувати ворон!

Крокуючи обережно,
За вулицею стеж
І тільки там, де можна,
І тільки там, де можна,
І тільки там її переходь!
С. Михалков

СВІТЛОФОР
Три кольори мають світлофор.
Вони зрозумілі для водія:
Червоне світло - проїзду немає,
Жовтий - будь готовий до шляху,
А зелене світло — коти!
С. Маршак

СВІТЛОФОР
Стоп, машино!
Стоп, мотор!
Гальма швидше,
Шофер!
Червоне око
Дивиться в упор
Це суворий
Світлофор.
Вигляд він грізний
Напускає,
Далі їхати
Не пускає...
Чекав шофер
Трішки,
Знову визирнув
У віконце.
Світлофор
На цей раз
Показав
Зелене око,
Підморгнув
І каже:
«Їхати можна,
Шлях відкритий!
М. Пляцковський

* * *
Він має по три очі,
По три з кожного боку,
І хоча ще жодного разу
Не дивився він усіма одразу.
Всі очі йому потрібні.
Він висить тут з давніх-давен
І на всіх дивиться впритул.
Що ж це таке?
(Світлофор)
З. Мостовий

* * *
Робимо хлопцям
Застереження:
Вивчіть терміново
Правила руху

Щоб не хвилювалися
Щодня батьки,
Щоб спокійно мчали
Вулицею водії!
Ю. Яковлєв

* * *
Там, де шумне перехрестя,
Де машин не порахувати,
Перейти не так просто,
Якщо правила не знати.

Нехай запам'ятають діти твердо:
Правильно робить той,
Хто лише за зеленого світла
Через вулицю йде!
Н. Сорокін

ЯКБИ...
Іде вулицею один
Досить дивний громадянин.
Йому дають добру пораду:
— На світлофорі червоне світло.
Для переходу немає шляху.
Нині ніяк не можна йти!

— Мені наплювати на червоне світло!
Промовив громадянин у відповідь.
Він через вулицю йде
Не там, де напис «Перехід»,
Кидаючи грубо на ходу:
— Де схочу, там перейду!

Шофер дивиться на всі очі:
Роззяв попереду!
Натисни швидше на гальма.
Розрізню помилуй!..

А раптом заявив би шофер:
«Мені начхати на світлофор!» -
І як потрапило їздити став?
Пішов би постовий з посади?
Трамвай би їхав, як хотів?
Ходив би кожен, як умів?

Так... там, де вулиця була,
Де ти ходити звик,
Неймовірні справи
Сталися б миттю!

Сигнали, крики то й знай:
Машина - прямо на трамвай,
Трамвай наїхав на машину,
Машина врізалася у вітрину.

Але ні: стоїть на бруківці
Регулювальник-постовий,
Висить триокий світлофор,
І знає правила водій.
О. Бедарєв

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ — ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ!
І проспекти, і бульвари
Всюди вулиці шумні,
Проходь тротуаром
Тільки з правого боку!

Тут пустувати, заважати народу
За-пре-ща-є-ся!
Бути зразковим пішоходом
Дозволяється...

Якщо їдеш ти до трамваю
І навколо тебе народ,
Не штовхаючись, не позіхаючи,
Проходь швидше вперед.

Їхати «зайцем», як відомо,
За-пре-ща-є-ся!
Поступитися старенькій місце
Дозволяється...

Якщо ти гуляєш просто,
Все одно вперед дивись,
Через шумне перехрестя
Обережно проходь.

Перехід при червоному світлі
За-пре-ща-є-ся!
При зеленому навіть дітям
Дозволяється...
В. Семернін

ДЛЯ ПІШОХОДІВ
Пояснити треба просто,
Будь ти юний чи старий:
Мостова — для транспорту,
Для тебе – тротуар!

Іди через вулицю там, пішохід,
Де знайомий вказаний тобі «перехід»!

На світлофорі – червоне світло!
Небезпечний шлях – проходу немає!
А якщо жовте світло горить,
Він «приготуйся» каже.

Зелений спалахнув попереду.
Вільний шлях, переходь.

Де вулицю треба тобі перейти,
Про правило пам'ятай просте:
З увагою ліворуч спершу подивися,
Направо поглянь потім!

Дурно думати: «Як-небудь
Проскочу трамвайну колію!»
Ніколи не забувай,
Що швидше за тебе трамвай!
В. Тимофєєв

ТРИ ЧУДОВІ КОЛЬОРИ
Щоб тобі допомогти
Шлях пройти небезпечний,
Горимо і день і ніч,
Зелений, жовтий, червоний.

Наш будиночок світлофор
Ми три рідні брати,
Ми світимо з давніх-давен
Дорогою всім хлопцям.

Ми три чудові кольори,
Ти часто бачиш нас,
Але нашої поради
Не слухаєш часом.

Найсуворіше — червоне світло.
Якщо він горить: Стій!
Дороги далі нема,
Шлях для всіх закритий.

Щоб спокійно перейшов ти,
Слухай нашу пораду: "Жди!"
Незабаром побачиш жовтий
У середині світло.

А за ним зелене світло
Спалахне попереду,
Скаже він:
- Перешкод немає,
Сміливо в дорогу йди.

Якщо виконаєш без суперечки
Сигнали світлофора
Додому і до школи потрапиш,
Звісно, ​​дуже скоро.
А. Північний

* * *
Подивіться:
Постовий
Встав на нашій бруківці.
Швидко руку простяг,
Спритно паличкою змахнув.
Ви бачили,
Ви бачили? -
Всі машини одразу встали,
Дружно стали в три ряди
І не їдуть нікуди.
Не хвилюється народ,
Через вулицю йде.
І стоїть на бруківці,
Як чарівник, постовий.
Всі машини одному
Підкоряються йому.
Я. Пішумов

СВІТЛОФОРИ
Світлофори, світлофори
Червоний, жовтий та зелений.
Три веселі вогні на всіх вулицях горять
Червоний, жовтий та зелений -
Листя ясенів та кленів,
Наче на допомогу світлофорам,
Теж виснуть по парканах.
Це що там попереду – шлях закритий?
Чи це на шляху – лист горить?
Червоне світло чи осика?
Жовте світло чи ветла?
Усі сигнали світлові
Осінь сплутала!
І. Заграєвська

ПРОСТО ЦЕ ЗНАК ТАКИЙ…
Збір-гра

Намальована людина.
Землю риє людина.
- Чому проїзду нема?
Можливо, тут шукають скарб?
І старовинні монети
У скрині великій лежать?
Їх сюди, напевно, давнь
Сховав дуже жадібний цар.
Мені сказали:
- Що ти, що ти!
Тут дорожні роботи.
Учень показує намальований на цупкому папері дорожній знак"Дорожні роботи".

— Чому б це раптом
Стрілки дружно стали в коло?
І машини одна за одною
Мчать весело по колу.
Що таке,
Справді,
Мов ми на каруселі!
— Ми на майдані з тобою,
Тут дороги немає прямої.
Учень показує дорожній знак «Круговий рух»

Чудовий Знак
Знак оклику!
— Отже, можна тут
Кричати,
Співати,
Шуміти,
Бешкетувати?
Якщо бігати -
Босоніж!
Якщо їхати
З вітерцем! -
Відповідають люди суворо:
- Тут небезпечна дорога.
Дуже просить знак дорожній
Їхати тихо, обережно.
Читаючи вірші, учень показує дорожній знак «Інші небезпеки»

-Подивися,
Подивися,
Що за штанга попереду?
Постоїмо над річкою швидкою.
Раптом на міст прийдуть штангісти?
Стануть штангу піднімати,
Стануть штангу вичавлювати...
— Ні,—
Сміючись, мені друг відповів,—
Тут спортсменів ми не зустрінемо.
Просто це знак такий
Для вантажної машини.
— У цьому місці слабкий ґрунт,—
Говорить він суворо,—
Повезеш важкий вантаж
Пошкодиш дорогу.
На колеса вантаж натисне.
На дорозі слід залишить.
Будуть ями на шляху
Чи не проїхати, не пройти!
Учень показує дорожній знак «Обмеження навантаження на вісь»

Отак знак!
Очам не вірю:
Навіщо тут батарея?
Чи допомагає руху
Парове опалення?
Можливо, зимою завірюхою
Тут шоферам треба грітися?
Чому ж у літню спеку
Знак не зняли з бруківки?
Виявилося, цей знак
Каже шоферові так:
Тут шлагбаум – переїзд.
Стривай — пройде експрес.
Учень показує дорожній знак "Залізничний переїзд зі шлагбаумом"
Я. Пішумов

Консультації для батьків.

«Абетка дорожнього руху».

Дорожній рух єдиний для дітей та дорослих. І Правила дорожнього руху єдині всім, але написані вони «дорослим» мовою, без розрахунку дітей. Тому завдання дорослих доступно пояснити дітям ПДР. Часто у прагненні дохідливо донести до дітей зміст Правил деякі дорослі звертаються до дітей так званою «дитячою» мовою, що складається з іменників із зменшувальними суфіксами. Не лише робить Правила зрозумілими, а й спотворює реальну картину дорожнього руху. Адже небезпечними на дорозі є автомобілі, а не автомобільчики! Звертатися до дітей, навіть маленьких, треба нормальною мовою, без сюсюкання. З тієї ж причини дитячі картинки в стилі веселих і кумедних коміксів, так само не прийнятні як ілюстрації щодо навчання дітей правилам дорожнього руху. Такі картинки розважають дітей та відволікають від головного завдання – побачити та усвідомити реальну небезпекуна дорозі та можливість уникнути її. Звичайно, це не означає, що дітей потрібно залякувати небезпеки на дорозі. Ні, потрібно доступно пояснювати їх.

Ось деякі помилки, які припускаються дорослі при навчанні дітей правилам дорожнього руху:

Вчать : при переході вулиці подивися ліворуч, а дійшовши до середини - подивися праворуч

Це правило застаріло та створює небезпечну ситуацію.

Потрібно вчити!

Перш ніж перейти дорогу – зупинись, подивися в обидві сторони та, переконавшись у безпеці, переходь дорогу, постійно контролюючи ситуацію.

Вчать: червоний – стоп, жовтий – приготуватись, зелений – йти.

Дотримуючись такого правила, діти набувають впевненості у безпеці переходу по зеленому сигналу.

Адже це зовсім не так. Діти часто плутають розташування сигналів світлофора: не розуміють, що коли світиться зелений для пішоходів, з іншого боку для водія горить червоний, і навпаки.

Потрібно вчити!Червоний сигнал світлофора – заборонний, тому що з іншого боку світиться зелений для машин. Жовтий – не лише приготуватись, а й попередження про зміну сигналів світлофора. Зелений дозволяє рух, але, перш ніж вийти на проїжджу частину дороги, необхідно переконатися в тому, що всі машини зупинилися.

Вчать : не грай на дорозі, біля дороги, а грай у дворі будинку

Але у дворах теж є дороги, якими їздять автомобілі.

Потрібно вчити!Виходячи з під'їзду, будь уважний і обережний. Грай подалі від дороги, там, де немає машин

Вчать : знайомлять дітей з великою кількістю дорожніх знаків Слід пам'ятати, що дорожні знаки переважно призначені для водіїв.

Дітям потрібно знатизначення знаків, призначених для безпеки пішоходів: "Пішохідний перехід", "Рух пішоходів заборонено", "Пішохідна доріжка", "Діти" тощо.


За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Проект "Абетка дорожнього руху" щодо навчання дітей старшого дошкільного віку правилам дорожнього руху.

Вашій увазі представлений проект навчання дітей старшого дошкільного вікуправилам дорожнього руху У даному проекті представлено знайомство з основними правилами дорожнього руху,...

Конспект освітньої діяльності за правилами дорожнього руху у підготовчій групі Тема: "Абетка дорожнього руху"

Тема: "Абетка дорожнього руху" Завдання: Розширювати знання дітей про світлофор, дорожні знаки. Продовжувати знайомити дітей з правилами дорожнього руху та поведінки на дорогах.

РОЗВАГА ЗА ПРАВИЛАМИ ДОРОЖНОГО РУХУ

Програмний зміст: * узагальнити знання дітей правил дорожнього руху, правил поведінки на вулиці, отриманих на заняттях через емоційне сприйняття;

Сценарій вікторини з ПДР для школярів

«Абетка Пішохода»


Цілі і завдання:закріпити знання дітей про дорожні знаки та правила дорожнього руху; виховувати вміння самостійно користуватися здобутими знаннями у повсякденному житті.

Обладнання:дорожні знаки; світлофор; плакати «На вулиці – не в кімнаті, про те, хлопці, пам'ятайте», «Пам'ятай, правила ДАІ – це правила твої», м/м проектор, ноутбук, клей, пазли дорожніх знаків.

Організаційний момент

Ведучий: Привіт дорогі наші друзі!

Ведуча: Доброго дня шановні вчителі та учні!

Ведучий: Ми раді вітати вас на нашій вікторині, присвяченій правилам дорожнього руху. Ми сподіваємося, тут зібралися найвигадливіші, найрозумніші й кмітливі хлопці.

Хід заходу


Ведуча:
З кожним днем ​​на наших дорогах з'являється все більше автомобілів. Високі швидкості та інтенсивність руху вимагають від водіїв та пішоходів бути дуже уважними.

Ведучий: Сьогодні ми спробуємо з'ясувати, що ви знаєте про правила дорожнього руху. Не секрет, що велика кількістьдорожньо-транспортних пригод відбувається з вини пішоходів та водіїв, які не дотримуються цих правил.

Ведуча: І чим краще ми знатимемо правила дорожнього руху, тим безпечнішим буде наше життя.

Ведучий: Наша вікторина складається з кількох турів та конкурсу капітанів. Буде також гра із глядачами. Але спочатку я хотів би уявити вам наше журі.

(оголошується склад журі)

Ведуча: У нашій вікторині беруть участь дві команди: команда "Велосипедисти" та команда "Скейтбордисти" (діляться на команди)

Отже, ми розпочинаємо!

Ведучий: Перший тур – теоретичний"Питання відповідь". Я ставитиму питання, і називатиму три варіанти відповідей до них. Після того як ви трохи порадитеся, на мій сигнал вам треба підняти табличку з номером правильної відповіді. Та команда, яка дала правильну відповідь, отримує 1 бал.

(Задає питання)

I. Який колір сигналу світлофора означає «Увага! Приготуйся до руху!»?
1. червоний;
2. жовтий;
3. зелений.

ІІ. У якому віці дітям дозволяється сидіти поряд із водієм у легковому
автомобілі?
1. з 12 років;
2. з 14 років;
3. із 13 років.

(Якщо є спеціальне сидіння для дитини – з будь-якого віку, без спеціального сидіння (як звичайний пасажир) – з 14-річного віку.)


ІІІ. З якого віку можна управляти мотоциклом?
1. з 14 років;
2. з 15 років;
3. із 16 років.

IV. В який бік треба спочатку подивитися під час переходу проїжджої частини?
1. праворуч;
2. ліворуч;
3. прямо.

V. Де можна переходити вулицю?
1. по «зебрі»;
2. де хочеш;
3. де встановлено знак "пішохідний перехід".

Слово надається суддям: підсумки 1 туру

Ведуча: Отже, ми переходимо до другого туру."Відновіть дорожні знаки". Командам слід відновити дорожній знак із розрізаних частин та назвати його. Яка команда зробить це швидше, та команда отримає 5 балів.

Слово надається суддям: підсумки 2 туру

Ведучий: Третій тур називається"Бліц-опитування на дорозі". Яка команда дасть найбільшу кількість відповідей на запитання протягом однієї хвилини, та команда отримує найбільшу кількість балів. Якщо правильна відповідь пролунає з іншої команди, то відповідь зачитується команді, яка відповідає. За кожну правильну відповідь 1 бал.

1. Саморухливий чотириколісний транспортний засіб. (Автомобіль.)
2. По рейках біжить - на поворотах деренчить. (Трамвай.)
3. Багатомісний автомобіль для перевезення пасажирів. (автобус.)
4 . Улюблений транспортний засіб відчайдушних хлопчаків, для їзди на якому треба відштовхуватися ногою. (Самокат.)
5. Автомобіль, якому не страшні найгірші дороги. (Всюдихід.)
6. Будинок для автомобіля. (Гараж.)
7. Людина, що йде тротуаром. (Пішохід.)
8. Дорога до трамвая. (Рейки.)
9. Частина дороги, якою йдуть пішоходи. (Тротуар.)
10 . Чоловік керує автомобілем. (Водій.)
11. Місце на дорозі призначене для пішоходів. (Перехід.)
12. Смугаста розмітка переходу. (Зебра.)
13. Місце для посадки та висадки пасажирів громадського транспорту. (Зупинка.)

14. Гучний сигнал спеціальної машини. (Сірена.)
15. Місце перетину вулиць. (Перехрестя.)
16. Міліціонер, який регулює рух на перехресті. (Регулювальник.)
17. Міцна широка лямка, що забезпечує безпеку водія та пасажирів у легковому автомобілі. (Ремінь безпеки.)
18. Захисний головний убір мотоцикліста. (Шолом.)
19. Безквитковий пасажир. (Заєць.)
20. Людина, яка їде в транспорті, але не за кермом. (Пасажир.)
21. При поїздці до громадському транспортітримайтеся за... (поручень).
22. Хто продає квитки у громадському транспорті? (Кондуктор.)
23. Водій велосипеда. (Велосипедист.)
24. Перетин залізничних колій з автомобільною дорогою. (Переїзд.)
25. Опускається і піднімається поперечина для відкриття та закриття переїзду. (Шлагбаум.)
26. "Ноги" автомобіля. (Колеса.)
27. «Очі» автомобіля. (Фари.)
28. Підземна споруда для руху транспорту. (Тунель.)
29. Пішохід чи водій, який не виконує Правила дорожнього руху. (Порушник).
30. Покарання порушення ПДР. (Штраф.)

31. На яке світло треба переходити вулицю? (На зелений)

32. На яке світло можуть рухатись машини? (На зелений)

33. Яку небезпеку для пішоходів становлять зимові дороги? (На слизькій дорозі збільшується гальмівний шлях машин, дороги звужені через сніг, снігові замети, ожеледиця заважають руху машин.)

34. Чи є у велосипедиста шлях гальмування? (Так. Жодний транспорт зупинитися відразу під час руху не може.)

Слово надається суддям: підсумки 3 туру

Ведуча: Четвертий тур "Загадки". Я починаю читати загадку – ви продовжуєте. За кожну загадку загадку 1 бал команді.

Тихо їхати нас зобов'яже,
Поворот зблизька покаже
І нагадає, що і як,
Вам у дорозі ... (Дорожній знак).

Що за "зебра" на дорозі?
Всі стоять, роззявивши рота.
Чекають, коли блимне зелений,
Значить це ... ( Перехід).

Встало з краю вулиці у довгому чоботі
Опудало триоке на одній нозі.
Де машини рухаються,
Де зійшлися шляхи,
Допомагає людям дорогу перейти. ( Світлофор)

Будинок на рейках тут як тут,
Всіх мчить він у п'ять хвилин.
Ти сідай і не позіхай,
Вирушає ... ( Трамвай).

П'є бензин, як молоко,
Може бігати далеко.
Возить вантажі та людей,
Ти знайомий, звичайно, з нею.
Взуття носить із гуми, називається…( Машина).

Слово надається суддям: підсумки 4 туру

Ведучий: Гра для команд "Перейди вулицю"

Ведучий тримає в руках – 2 кружки:
перший – з одного боку зелений, з іншого – жовтий;
другий – з одного боку червоний, з іншого – жовтий.

Гравці встають одна від одної на відстані 7-10 кроків біля паралельних ліній (це вулиця). Ведучий робить помах зеленим кружком – граючі роблять крок уперед, червоний – крок назад, жовтий – стоять на місці. Ведучий чергує кольори. Ті, хто помилився, вибувають із гри. Перемагає та команда, гравець якої перейде "вулицю" першим. (2 очки)

Слово надається суддям: підсумки 5 туру

Ведуча: Переходимо до конкурсу капітанів. Прошу капітанів вийти до нас. Увага, капітани! Зараз вам буде поставлено 5 питань. Той, хто першим підніме руку і дасть повну відповідь, принесе своїй команді 1 бал. Чи готові? Тоді вперед.

1. Які причини можуть спричинити події на дорозі?
2. Навіщо на інспекторі ДАІ одягнений жовтий жилет?
3. Чим небезпечні кущі та дерева вздовж вулиці або на узбіччі дороги?
4. Які сигнали пішохідного світлофора знаєте, що вони позначають?
5. Як мають переходити вулицю пішоходи на перехрестях, де рух транспорту не регулюється світлофором?

Слово надається суддям: підсумки конкурсу капітанів

Підведення підсумків

Ведучий: Ми підійшли до фінішної межі. Зважаючи на ваші відповіді, ви добре знаєте правила дорожнього руху. І тому я можу з повною впевненістю сказати, що тих, хто програв у нашій вікторині, немає. А імена переможців оголосить наше суворе та неупереджене журі.

Слово надається журі: підсумки гри (вручення грамот)

Ведуча: Мета правил усім ясна,

Їх виконує вся країна.

І ви їх пам'ятаєте, друзі,

І виконуйте твердо.

Без них вулицями не можна

Ходити у величезному місті.

Ведучий: Наша вікторина "Абетка пішохода" добігла кінця. Я хочу вам усім побажати здоров'я, і ​​щоб ви завжди, в будь-яку погоду, в різний час доби, у всі пори року дотримувалися правил дорожнього руху, не наражали своє життя і життя навколишніх людей на небезпеку. Спасибі!

Читайте також: